هدر اصلی
1390/11/29 12:27:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
محبی نیا:

سیستم اقتصادی چاره‌ای جز رقابتی کردن سود بانکی ندارد

یک عضو کمیسیون اقتصاد مجلس معتقد است که مردم باید در جریان سیاست‌گذاری‌های مالی قرار گرفته و در این عرصه، شفاف‌تر از این عمل شود.
سیستم اقتصادی چاره‌ای جز رقابتی کردن سود بانکی ندارد یک عضو کمیسیون اقتصاد مجلس معتقد است که مردم باید در جریان سیاست‌گذاری‌های مالی قرار گرفته و در این عرصه، شفاف‌تر از این عمل شود. https://cdn.icana.ir/d/019/2139.jpg سیستم,اقتصادی,چاره‌ای,جز,رقابتی,کردن,سود,بانکی,ندارد Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛جهانبخش محبی‌نیا احتمال عدم ارایه بسته سیاستی نظارتی از سوی بانک مرکزی برای سال 91 را ناپسند دانست وبه ایسنا گفت:باید دراین حوزه به‌گونه‌ای حرف‌ زد که آینده بنگاه‌های اقتصادی‌،صنعتی، مردم و فعالان عرصه اقتصاد در ابهام قرار نگیرد.

نماینده مردم میاندوآب اظهارکرد:وقتی از یک طرف تلاش می‌کنیم که رویه‌های اسلامی درسیستم اقتصادی کشور پیاده کنیم و کارهایی مانند برنامه پنج ساله توسعه یا قانون بهبود فضای کسب و کار و یا شورای گفت‌وگوی برنامه پنجم ساله را تشکیل می‌دهیم؛یعنی به فعالان عرصه اقتصاد می‌گوییم که می‌توانند با ثبات و اعتماد به نفس وارد عرصه اقتصاد شوند.

محبی نیا گفت:اما وقتی می‌آیند و در مورد میزان سود،نحوه برخورد با سپرده‌های بانکی و سیاست‌های ارزی و مواردی از این قبیل ابهام ایجاد می‌کنند؛منجر به این می‌شود که سیاست گذاری‌ها و برنامه ریزی‌ها به انبار‌های تاریک مدیریتی برود وهرازگاهی برخی دست‌ها از یکی از این انبارها بیرون بیاید و چیزی را اعلام کند، این مساله منجربه عدم اعتماد به نفس و بی ثباتی در میان فعالان عرصه اقتصادی می‌شود.

عضوهیات ریسه مجلس درپایان درمورد تصمیم شورای پول و اعتبار مبنی بر رقابتی کردن سود بانکی اظهار کرد: سیستم اقتصادی ما در کوتاه مدت چاره‌ای به جز رقابتی کردن سود بانکی ندارد و چنین رویه‌هایی می‌تواند دامنه ثبات را در اقتصاد کشور فراخ‌تر کند.

بنابراین گزارش؛محمود بهمنی پیش از این ‌گفته بود: با اجرای طرح افزایش نرخ سود تسهیلات بانکی، برای حمایت از بخش تولید و صنعت نرخ سود تسهیلات عقود مبادله‌ای را حفظ کردیم، بنابراین بخش صنعت با مشکلی مواجه نخواهد شد و اگر روند تورم کاهنده باشد، این انگیزه سپرده گذاری مثبت است و اگر تورم روند افزایشی داشته باشد، وضعیت به صورت دیگری خواهد بود، به همین دلیل برای سال 91 بسته سیاستی اعلام نشده است و با توجه به شرایط کشور و میزان تورم موجود و آثار اقتصادی آن تصمیمات لازم برای ادامه این برنامه گرفته خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet