هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
محبی نیا:

سیستم اقتصادی چاره‌ای جز رقابتی کردن سود بانکی ندارد

سرویس دیگر رسانه‌ها
یک عضو کمیسیون اقتصاد مجلس معتقد است که مردم باید در جریان سیاست‌گذاری‌های مالی قرار گرفته و در این عرصه، شفاف‌تر از این عمل شود.
شنبه 29 بهمن 1390 ساعت 12:27
سیستم اقتصادی چاره‌ای جز رقابتی کردن سود بانکی ندارد یک عضو کمیسیون اقتصاد مجلس معتقد است که مردم باید در جریان سیاست‌گذاری‌های مالی قرار گرفته و در این عرصه، شفاف‌تر از این عمل شود. http://cdn.icana.ir/d/019/2139.jpg سیستم,اقتصادی,چاره‌ای,جز,رقابتی,کردن,سود,بانکی,ندارد Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛جهانبخش محبی‌نیا احتمال عدم ارایه بسته سیاستی نظارتی از سوی بانک مرکزی برای سال 91 را ناپسند دانست وبه ایسنا گفت:باید دراین حوزه به‌گونه‌ای حرف‌ زد که آینده بنگاه‌های اقتصادی‌،صنعتی، مردم و فعالان عرصه اقتصاد در ابهام قرار نگیرد.

نماینده مردم میاندوآب اظهارکرد:وقتی از یک طرف تلاش می‌کنیم که رویه‌های اسلامی درسیستم اقتصادی کشور پیاده کنیم و کارهایی مانند برنامه پنج ساله توسعه یا قانون بهبود فضای کسب و کار و یا شورای گفت‌وگوی برنامه پنجم ساله را تشکیل می‌دهیم؛یعنی به فعالان عرصه اقتصاد می‌گوییم که می‌توانند با ثبات و اعتماد به نفس وارد عرصه اقتصاد شوند.

محبی نیا گفت:اما وقتی می‌آیند و در مورد میزان سود،نحوه برخورد با سپرده‌های بانکی و سیاست‌های ارزی و مواردی از این قبیل ابهام ایجاد می‌کنند؛منجر به این می‌شود که سیاست گذاری‌ها و برنامه ریزی‌ها به انبار‌های تاریک مدیریتی برود وهرازگاهی برخی دست‌ها از یکی از این انبارها بیرون بیاید و چیزی را اعلام کند، این مساله منجربه عدم اعتماد به نفس و بی ثباتی در میان فعالان عرصه اقتصادی می‌شود.

عضوهیات ریسه مجلس درپایان درمورد تصمیم شورای پول و اعتبار مبنی بر رقابتی کردن سود بانکی اظهار کرد: سیستم اقتصادی ما در کوتاه مدت چاره‌ای به جز رقابتی کردن سود بانکی ندارد و چنین رویه‌هایی می‌تواند دامنه ثبات را در اقتصاد کشور فراخ‌تر کند.

بنابراین گزارش؛محمود بهمنی پیش از این ‌گفته بود: با اجرای طرح افزایش نرخ سود تسهیلات بانکی، برای حمایت از بخش تولید و صنعت نرخ سود تسهیلات عقود مبادله‌ای را حفظ کردیم، بنابراین بخش صنعت با مشکلی مواجه نخواهد شد و اگر روند تورم کاهنده باشد، این انگیزه سپرده گذاری مثبت است و اگر تورم روند افزایشی داشته باشد، وضعیت به صورت دیگری خواهد بود، به همین دلیل برای سال 91 بسته سیاستی اعلام نشده است و با توجه به شرایط کشور و میزان تورم موجود و آثار اقتصادی آن تصمیمات لازم برای ادامه این برنامه گرفته خواهد شد.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000