هدر اصلی
1390/11/29 11:26:26
سرویس استان ها
علی اکبر اولیاء در واکنش به بالا بودن آمار طلاق در یزد:

آمار طلاق در یزد هم متناسب با سایر نقاط بالا رفته است

نماینده مردم یزد بالا رفتن آمار طلاق در حوزه انتخابیه‌اش را، نگران‌کننده دانست و گفت: در همه شهرهای کشور، شاهد رشد آمار طلاق هستیم و یزد هم از این قاعده مستثنی نیست، اما شیوه‌های آمارگیری آن‌طور که باید، دقیق نیست و نمی‌توان به آمارها خیلی اعتماد کرد.
آمار طلاق در یزد هم متناسب با سایر نقاط بالا رفته است نماینده مردم یزد بالا رفتن آمار طلاق در حوزه انتخابیه‌اش را، نگران‌کننده دانست و گفت: در همه شهرهای کشور، شاهد رشد آمار طلاق هستیم و یزد هم از این قاعده مستثنی نیست، اما شیوه‌های آمارگیری آن‌طور که باید، دقیق نیست و نمی‌توان به آمارها خیلی اعتماد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/13284.jpg آمار,طلاق,در,یزد,هم,متناسب,با,سایر,نقاط,بالا,رفته,است Icana

علی اکبر اولیاء در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خانه ملت با انتقاد از آمارهایی که اعلام می‌شوند، ادامه داد: شکی نیست که طلاق در جامعه شیوع پیدا کرده است و روز به روز بر تعداد طلاق‌ها افزوده می‌شود. اما این پدیده هنوز به طور جدی و با استفاده از روش‌های علمی، ریشه‌یابی نشده است.


نماینده مردم یزد و صدوق در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بعضی علل بروز طلاق در شهر یزد، ‌افزود: بعضی شاخص‌های سلامت اجتماعی در شهر یزد دستخوش تغییر شده است.  آسیب‌هایی مثل کم‌رنگ شدن ارزش‌های اخلاقی، اعتیاد و انواع نابهنجاری‌های اجتماعی دیگر در مجموع دست به دست هم داده‌اند تا شرایط فرهنگی یزد با گذشته‌اش متفاوت باشد.


به گفته اولیاء برای حل مشکلات فرهنگی در قدم اول نیازمند تحقیقات علمی و مستمر هستیم که در وهله اول نقشه‌ای از مشکلات را ترسیم کند. بعد راه‌کارهای فرهنگی مناسب اندیشیده شود.


عضو کمیسیون عمران مجلس در رابطه با اقدامات فرهنگی لازم در این زمینه به فرهنگ‌سازی در مدارس اشاره کرد و گفت: در سال‌های اخیر گسست‌های اجتماعی ایجاد شده است و حتی می‌شود از آن به انقلاب فرهنگی تعبیر کرد. بنابراین چاره‌ای نیست جز اینکه بر بحث‌های آموزشی و اطلاع رسانی متمرکز شویم و از دوران مدرسه به افراد آموزش های لازم را بدهیم.


وی هم چنین با تاکید بر نقش پژوهش های علمی بیان کرد: از هم پاشیدن خانواده، مساله‌ای نیست که بشود به راحتی از کنار آن عبور کرد، چرا که اساس حیات اجتماعی بر حفظ و نگهداری خانواده ها است./

 

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet