روز مجلس
1390/11/29 16:43:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
آرین منش:

مردم باید بتوانند از میان بیشترین‌ها،بهترین‌ها را گزینش کنند

یک عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس با بیان اینکه جبهه متحد اصولگرایان را باید ائتلافی متشکل از جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و روحانیت مبارز دانست، گفت: خوب است که در میان اصولگرایان فرصت انتخاب بیشتری فراهم شود و مردم بتوانند از میان بیشترین‌ها،بهترین‌ها را گزینش کنند.
مردم باید بتوانند از میان بیشترین‌ها،بهترین‌ها را گزینش کنند یک عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس با بیان اینکه جبهه متحد اصولگرایان را باید ائتلافی متشکل از جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و روحانیت مبارز دانست، گفت: خوب است که در میان اصولگرایان فرصت انتخاب بیشتری فراهم شود و مردم بتوانند از میان بیشترین‌ها،بهترین‌ها را گزینش کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/13993.jpg مردم,باید,بتوانند,از,میان,بیشترین‌ها،بهترین‌ها,را,گزینش,کنند Icana

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛جواد آرین‌منش به ایسنا گفت:معتقدم جبهه متحد اصولگرایان به دلایل مختلف می‌بایست دکتر حدادعادل را به‌عنوان سرلیست خود انتخاب می‌کرد، هرچند که حجت‌الاسلام ابوترابی نیز به دلیل سوابق ارزشمند و خانواده‌شان به‌عنوان یک چهره شاخص شناخته شده هستند.

وی تصریح کرد:اگردکتر حدادعادل که با توجه به نظرسنجی‌های صورت گرفته فاصله زیادی با سایر نامزدهای تهران دارد و البته با توجه به این‌که وی جزو بنیانگذاران اولیه جبهه متحد اصولگرایی است و به همراه دکتر ولایتی و عسگراولادی پایه‌گذاری جبهه متحد اصولگرایان را از حدود دو سال پیش برعهده داشته‌ است، به نظر می‌رسد حضور ایشان در صدر لیست می‌توانست راهنمای بهتری برای مردم که می‌خواهند جبهه متحد اصولگرایی را انتخاب کنند،باشد.

نماینده مردم مشهد درمجلس افزود:حضور حداد عادل یک شاخص برجسته برای این لیست می‌توانست باشد که مردم بتوانند در تراکم و تعدد لیست‌های انتخاباتی، لیست جبهه متحد اصولگرایان را از سایر لیست‌ها تمیز و تشخیص دهند.‌‌

این نماینده اصولگرای مجلس درباره معیارهای انتخاب سرلیست‌های جبهه متحد و پایداری خاطر نشان کرد: ملاک‌هایی که در جبهه متحد اصولگرایان مورد توجه قرار گرفته، عبارت از این بود که جبهه متحد اصولگرایان را بایستی ائتلافی زیر نظر جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و جامعه روحانیت مبارز دانست که در واقع این ائتلاف، وحدت را راهبرد اصلی خود قرار داده و سیاست خود را بر اساس جذب حداکثری و دفع حداقلی تنظیم کرده است.

آرین‌منش تاکید کرد:مهم‌ترین شاخص‌ برای انتخاب نامزدها در این لیست،ولایت‌مداری بر اساس مفاد منشور اصولگرایی است که نامزدهای خود را انتخاب کرده و درحوزه سلبی کسانی را برگزیده که فتنه،انحراف و فساد را به‌عنوان خطوط قرمز خود می‌دانند.

این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس درادامه این گفت‌وگو ابراز عقیده کرد:تمام اصولگرایان بر روی برخی از شاخص‌ها و ملاک‌ها با یکدیگر مشترک هستند و موضوع اعتقاد راسخ به قانون اساسی، اصل مترقی ولایت فقیه، حاکمیت ارزش‌های دینی، احترام به جایگاه والای روحانیت مترقی و در خط رهبری ویژگی مشترک تمام فهرست‌های اصولگرایی است.

وی با بیان اینکه اختلاف نظر میان لیست‌ها بسیار جزئی است،‌گفت:به‌عنوان مثال درفهرست جبهه متحد اصولگرایان و جبهه ایستادگی اشتراکات نزدیک به 90 درصد بوده و مواضع یکی است.

آرین‌منش اظهارکرد:جبهه پایداری را نیز یک جریان اصولگرا می‌دانیم که بخشی از جبهه متحد اصولگرایان است، یعنی دو نماینده از 8+7 (15 نفری که جبهه متحد اصولگرایان را تشکیل می‌داده‌اند) متعلق به جبهه پایداری بوده که به صورت یک انشعاب جبهه مستقلی را تشکیل داده است.

وی،درارزیابی از تعدد لیست‌ها در میان اصولگرایان و تاثیر آن بر موفقیت رقبا شود، اظهار داشت: این احتمال در تهران و یا در برخی از شهرها ممکن است وجود داشته باشد، اما این روند ممکن است منجر به دور دوم کشیده شدن انتخابات در بسیاری از حوزه‌های انتخابیه باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet