هدر اصلی
1386/05/31 12:24:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور:

جلالی جعفری: در مقابل منطق سپاه هیچ سلاحی را یارای مقاومت نیست

جلالی جعفری گفت: در مقابل منطق سپاه هیچ سلاحی حتی هسته‌ای را یارای مقاومت نیست.

رشید جلالی‌جعفری، نماینده مردم کرج، دومین ناطق پیش  از دستور جلسه علنی روز چهارشنبه 31 مرداد تصریح کرد: طبق قانون اساسی عزل و نصب مدیران اجرایی از اختیارات ریاست محترم جمهور می‌باشد.

وی افزود: در طی یک هفته گذشته که ریاست محترم جمهور براساس ارزیابی از عملکرد مدیران خود به تغییر دو تن از وزراء اقدام کرده‌اند، ناگهان با جوسازی‌های غیرواقعی برخی افراد و جریانات سیاسی روبرو شده‌ایم. اگر رئیس‌جمور اجازه جابجایی و تغییر وزیران کابینه خود را نداشته باشد، پس اجازه چه کاری را دارد؟ اگر رئیس‌جمهور ملاحظه کرد که فعالیت‌ها و کارکرد یک مجموعه اجرایی مطابق با اهداف و سیاست‌های دولت پیش نمی‌رود پس چه باید بکند؟ مگر فراموش کرده‌ایم که در دولت‌های گذشته نیز پس از انقلاب، استعفاها و جابجایی‌های بسیاری صورت گرفته و عزل و نصب‌هایی که همه آنرا دیده‌ایم.

جلالی جعفری گفت: افرادی که این برخوردها را مشاهده کرده‌اند چرا در برابر حق قانونی ریاست محترم جمهوری در جابجایی وزیران اینگونه برخورد می‌کنند؟ آیا رئیس‌جمهور برای افزایش کارآمدی وزارتخانه‌ها اگر نتواند مدیرش را جابجا کند، آیا فردا همین منتقدان امروز اعتراض نخواهند کرد که چرا وزرای ناکارآمد و یا ناهماهنگ خود را تغییر ندادی؟ یا مردم چنین قضاوتی نخواهند داشت؟

نماینده مردم کرج تصریح کرد: هدف رئیس‌جمهور از جابجایی‌ها و تغییر مدیران تلاش برای بهبود شرایط کاری یک دستگاه و کارآمدکردن آن می‌باشد. اما گویا عده‌ای عادت کرده‌اند که در برابر هر اقدامی از ریاست محترم جمهور، صدای مخالف بلند کنند.

جلالی جعفری در ادامه نطق خود با بیان اینکه امام عزیزمان معیاری مشخص کرده است که: «اگر دشمن از شما تعریف کرد، باید در درستی راه خود شک کنید»، گفت: رویکردی که اخیراً آمریکا نسبت به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اتخاذ کرده، چیزی نیست که امروز در ضمیر و آشکار و پنهان آنان رخ داده باشد. ما را نیز به این مهم رهنمون می‌سازد که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همچنان یکی از ارکان استوار و بنیان مرصوص نظام مقدس جمهوری اسلامی همواره بالنده و کوبنده اردوگاه پرطمطراق دشمن را مرعوب ساخته است. چرا که این شجره طیبه در بوستان انقلاب ریشه دوانیده و قامتش استوار گردیده، گلهای آن شکوفا شده و عطر عشق و ایثار و جوانمردی در فضای کشور پراکنده است.

وی افزود: فضای پاسداران انقلاب اسلامی مولودی انقلابی است که قانونمندی‌های جزم‌گرای حاکم بر نظام بین‌الملل را در هم شکست و مستقل از اردوگاه کمونیسم و لیبرالیسم بر سرنوشت خویش حاکم گشت و جهان اسلام و ملت‌های آزادیخواه جهان را از خواب گران بیدار ساخت. این مولود مبارکت در مقابل همه‌جانبه دشمنان گفتمان جدیدی وارد ادبیات دکترین‌های نظامی جهان ساخت و آن همان بازتولید عنصر عاشورا در عصریت محجوریت ارزش‌های انسانی بود. «خون بر شمشیر پیروز است».

نماینده کرج ادامه داد: استکبار در طول (8) سال دفاع مقدس و حوادث بعدی در جنگ (33) روزه با این ادبیات آشنا گشت و پیام لازم را گرفت. آنان اگر بخواهند این دکترین به ادبیات غالب مبارزه ملت‌های ستمدیده و آزادیخواه تبدیل نگردد و تا چند صباحی دیگر نیز بر جهان آقایی کنند باید با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که مایه عزت، شرف، استقلال، آزادگی و اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران و الهام‌بخش ملت‌های ستمدیده جهان است، مخالفت نمایند. چرا که در مقابل منطق سپاه هیچ سلاحی حتی هسته‌ای را یارای مقاومت نیست.

جلالی جعفری بخش دیگری از نطق خویش را با عنوان «سخنی با اصولگرایان» آغاز کزد و گفت: حیات پرفروغ و با برکت نظام مقدس اسلامی میراث عظیم و ثمره گرانقدر راهبری امام عزیز (رضوان‌الله تعالی علیه) و هدایت مدبرانه ولی‌امر مسلمین و حاصل شهادت و ایثار ملتی بزرگ و فداکار در تاریخ ماست. اکنون اگر در برهه‌ای حساس از حیات طیبه این نظام قرار گرفته‌ایم و شرایط داخلی و پیرامونی همه ما را در معرض امتحانی بزرگ قرار داده است، مهمترین وظیفه همگانی ما حفظ و حراست از دستاوردها و مبانی انقلاب اسلامی، آرمانهای امام راحل و رهنمودهای مقام معظم رهبری و پاسداری از اصول اساسی نظام می‌باشد. انقلاب کبیر اسلامی بر اصولی شکل گرفته که مبین تجدید حیات جامعه توحیدی بر پایه مکتب متعالی اسلام می‌باشد. براین اساس ما معتقدیم جریان اصولگرایی برای بازتولید ارزشهای انقلابی و تحقق آرمان‌های امام عزیز و ترمیم آسیب‌های وارده بر پیکر مجروح انقلاب از جانب تفکرات لیبرالیستی و تکنوکراتیک و غربزده وارد میدان شد. بنابراین شاخص و معیار سنجش اصولگرایی میزان تبعیت از اصول اساسی اسلام بویژه رکن رکین جامعه یعنی مقام عظمای ولایت است.

وی ادامه داد: البته تعریفی مضیق و بسته از اصولگرایی ارائه نمی‌دهیم و آن را در حصار تنگ منافع گروهی محصور نمی‌کنیم و در یک کلام ما می‌بایست خود را با اصول بسنجیم و نه اصول را با خود. یا تنها خود را مصداق اصول نباید بدانیم که تلخی تجربه انحصارطلب هنوز جامعه‌مان را رنج می‌دهد. مقام معظم رهبری در تعریف اصولگرایی می‌فرمایند «اصولگرایی نحله یا جریانی در مقابل دیگر جرایانات سیاسی نیست و تقسیم‌بندی گروه‌ها به اصولگرا و اصلاح‌طلب و یا اسامی دیگر تقسیم‌بندی صحیحی نیست. چرا که هرکس و هرجریانی که مبانی انقلاب علاقمند و پایبند و هر نامی که داشته باشد جزء اصولگرایان است». همچنین در (10) اصل اصول اصولگرایی بیان می‌کنند که به این فهرست بازهم موارد بسیاری می‌تواند اضافه کرد که خود ایشان فرموده‌اند: شکوفایی اقتصادی، رسیدگی به زندگی مردم، رسیدگی به اقتصاد کشور،‌ سرمایه‌گذاری و حمایت از آن، کارآفرینی، تولید داخلی، مبارزه با قاچاق و فساد، اشتغال بعنوان یک مبنای اصلی و یک هدف مهم و همچنین ثبات شفافیت و انسجام سیاستها و مقررات اقتصادی، عدالت (فلسفه وجودی جمهوری اسلامی و اصولگرایی را عدالت فرض می‌کنند) حفظ استقلال سیاسی (که این بسیار مهم و تقویت خودباوری و اعتماد به نفس ملی) از جمله موارد اصولگرایی است.

نماینده کرج اظهار داشت: اکنون ای کسانی که خود را اصولگرا می‌دانیم. در آستانه انتخاب مجلس هشتم بیایید بار دیگر بر پیمانی که بر اصول انقلاب و پاسداری از خون شهیدانمان بسته‌ایم، میثاقی دوباره ببندیم و تمام توان و همت خود را مصروف به خدمت به شریفترین مردم روی کره زمین کنیم که در تمام سختی‌ها و مشکلات و امتحان‌ها جلوتر از مسؤولان و حاکمان مردانه قامت استقامت برافراشته‌اند. امروز بزرگترین (خدمت) به (خانواده) شهداء و امام شهیدان و ملت بزرگ ایران این است که در حق بزرگترین سرمایه‌ای که در اختیار ما و امانت ماست یعنی اعتماد و امید ملت کوتاهی کنیم و خدای ناکرده با دعوای قدرت و بزرگنمایی اختلاف نظرها، موجبات دلهره و نگرانی آنان را فراهم نماییم.

وی افزود: بیایید مستمر کشور را فضای ایثارگری و دوران چون مردان مرد بهشتی ها، رجایی‌ها، بروجردی‌ها، باکری‌ها، همت‌ها عطراگین کنیم و طعم خوش خدمت را بر دلهای آحاد ملت شایسته و بزرگ ایران گوارا سازیم و با وحدت و همدلی هر روزنه‌ای از تفرقه را که منیت‌ها و خودبینی‌ها آنها را موجب می‌گردد، مسدود نموده و براین اصل اصرار ورزیم و خود عامل باشیم که حفظ اصولگرایی و مبانی اصیل اسلام و انقلاب و نظام مهمتر از هرچیزی و هرکسی است.

نماینده مردم کرج چند نکته در رابطه با مسایل حوزه انتخابیه خود گفت: یک موضوع، موضوع انتقال آب از کرج است که بارها پیگیری شده، الان هم پیگیری می‌شود. از معاون محترم رئیس‌جمهور تقاضا دارم در پی دستوری که ریاست محترم جمهور فرمودند نتیجه کارشناسی مجدد را رسماً‌ به مردم اعلام کنند.

وی افزود: همچنین مقدماتی از سوی دولت محترم در جهت ایجاد استان البرز در غرب استان تهران صورت گرفته که بزودی به لطف خدا طی لایحه‌ای به مجلس شورای اسلامی ارسال خواهد شد. از همین‌جا از عموم نمایندگان محترم تقاضا می‌کنم در این راستا یاری نمایند تا بخش دیگری از عدالت‌محوری دولت عدالت‌محور نهم با کمک مجلس در این دوره صورت گیرد.

جلالی جعفری از وزیر محترم آموزش و پرورش خواست تا درخصوص معوقات یکصد میلیارد ریالی حق‌التدریس معلمین آموزش و پرورش کرج با سرعت اقدام نماید و همچنین تعداد کسانی را که برای استخدام این دوره در آموزش و پرورش در نظر می‌گیرند به تناسب جمعیت (17) هزار نفری معلمین و فرهنگیان عزیز و (430) هزار نفری دانش‌آموزان باشد.

وی با بیان اینکه محور جاده چالوس در ایام بسیاری بسته است، از وزارت راه خواست تا نقاط آسیب‌پذیر و حادثه‌خیز و همچنین تعریض این محور را بنحوی انجام دهند که بسته شدن این محور را به حداقل برسانند و همچنین محور اشتهارد به ماهدشت را در اسرع وقع ترمیم نمایند.

وی در پایان نیز بازبینی وضعیت فرسوده تجهیزات برق منطقه‌ای در شهرستان کرج را در بودجه سال آتی از وزیر نیرو خواستار شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet