هدر اصلی
1390/11/29 12:47:14
سرویس اقتصادی
قادری با انتقاد از عدم تخصیص اعتبار برای قانون هدفمندی در بودجه 91:

مجلس بصورت مستقیم برای هدفمندی یارانه‌ها اعتبار اختصاص می‌دهد

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس هشتم، با اعتقاد بر اینکه تایید نهایی بودجه به عهده مجلس است و می‌تواند در آن تغییرات لازم را لحاظ کند، تاکید کرد که اعتبارات مربوط به هدفمندی یارانه‌ها را مجلس در بودجه تخصیص خواهد داد.
مجلس بصورت مستقیم برای هدفمندی یارانه‌ها اعتبار اختصاص می‌دهد عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس هشتم، با اعتقاد بر اینکه تایید نهایی بودجه به عهده مجلس است و می‌تواند در آن تغییرات لازم را لحاظ کند، تاکید کرد که اعتبارات مربوط به هدفمندی یارانه‌ها را مجلس در بودجه تخصیص خواهد داد. https://cdn.icana.ir/d/019/13676.jpg مجلس,بصورت,مستقیم,برای,هدفمندی,یارانه‌ها,اعتبار,اختصاص,می‌دهد Icana

جعفر قادری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، در ارتباط با اینکه معاون بودجه معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی دولت  اعلام کرده که دولت برای اجرای هدفمندی یارانه ها در لایحه بودجه سال آینده اعتباری در نظر نگرفته است و قرار هم نیست دولت لایحه الحاقی به مجلس ارسال کند، افزود: اعتبار مربوط به هدفمندی را در لایحه بودجه اضافه می‌کنیم و خود مجلس، راسا اقدام می‌کند.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: متاسفانه دولت درآمدهای حاصل از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها را در لایحه بودجه 91نیاورده و مبالغی که باید به  بخش تولید و صنعت پرداخت شود را نیز مشخص نکرده است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون نظارت و پیگیری اجرای اصل 44 قانون اساسی، با بیان اینکه تایید نهایی بودجه بر عهده مجلس است، تصریح کرد: دولت لایحه بودجه را به مجلس ارائه می‌دهد و مجلس نیز هر کجا که به آن ایرادی داشته باشد، در آن تغییراتی ایجاد و آن را اصلاح می‌کند که این امر درباره عدد و رقم مربوط به درآمد حاصل از هدفمندی نیز همین‌گونه است.

وی در رابطه با اینکه آیا دولت در این زمینه نیز تخلف کرده، اظهار کرد: نمی‌توان به این اقدام،‌ تخلف گفت در صورتی که نگاه سلیقه‌ای وجو دارد؛ اما اگر با قانون انطباق نداشته باشد آن را اصلاح می‌کنیم.

قادری تاکید کرد: مجلس کار خود را می‌کند و اصلاحاتی را که باید انجام می‌دهد، البته این طور نیست که دولت درآمدهای حاصل از هدفمندی را در لایحه بودجه در نظر نگیرد و مجلس نیز کاری نکند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet