هدر اصلی
1390/11/29 13:31:34
سرویس دیگر رسانه‌ها_
ابراهیمی مطرح کرد؛

رفتار متناقض اتحادیه عرب در قبال سوریه و بحرین

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت که جمهوری اسلامی ایران باید به دنبال راهکاری برای جلب توجه جامعه جهانی به جنایات دولت بحرین باشد تا ملت مظلوم بحرین از چنگال آل‌خلیفه آزاد شوند.
رفتار متناقض اتحادیه عرب در قبال سوریه و بحرین نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت که جمهوری اسلامی ایران باید به دنبال راهکاری برای جلب توجه جامعه جهانی به جنایات دولت بحرین باشد تا ملت مظلوم بحرین از چنگال آل‌خلیفه آزاد شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/2074.jpg رفتار,متناقض,اتحادیه,عرب,در,قبال,سوریه,و,بحرین Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛حجت‌الاسلام و المسلمین حسین ابراهیمی با اشاره به تناقض آشکار در رفتار اتحادیه عرب،به ایسنا گفت:با کمال تاسف محافل بین‌المللی و اتحادیه عرب در حالی در قبال بحرین به عنوان یک کشور عربی سکوت پیشه کرده‌اند که در مورد سوریه این همه داد و فریاد به راه انداخته‌اند. در این میان کشورهایی دم از آزادی و دموکراسی می‌زنند که مردم خودشان در بند هستند.

وی افزود:یعنی امروزعربستان پرچمدار دموکراسی درمنطقه است درحالی که اجازه رانندگی به زنان نمی‌دهند، برای زنان شناسنامه صادر نمی‌کنند و زنان در هیچ کجای جامعه عربستان حضور ندارند. کشوری که با استبداد و دیکتاتوری کامل و به صورت شاهنشاهی و موروثی بدون هیچ انتخاباتی حکومت می‌کند مدعی است که می‌خواهد مردم سوریه را آزاد کند و جای شگفتی است که اتحادیه عرب به دنبال این کار افتاده است.

نماینده مردم بیرجند درمجلس با اشاره به فرمانبری اتحادیه عرب از آمریکا و اسرائیل خاطرنشان کرد:اصولا خواست غربی‌ها این است که جبهه مقاومت را بشکنند و در این میان مانع بزرگ، سوریه است؛ لذا آنها سراغ سوریه رفته‌اند تا بتوانند برای اسرائیل میدانی باز کنند و این غده سرطانی را تقویت کنند.

ابراهیمی ادامه داد: با کمال تاسف کشورهای عربی به دنبال سیاست‌های آمریکا و اسرائیل افتاده‌اند و با تمام وجود تلاش می‌کنند منویات آنها را در منطقه پیاده کنند تا سوریه به عنوان جبهه اول مقاومت در مقابل زیاده‌خواهی‌ها،زورگویی‌ها و ستم‌های آمریکا و اسرائیل سقوط کند و بعد از آن به طور قهری اسرائیل در منطقه آزاد شود.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یادآورشد:فشارهای غرب و اتحادیه عرب به سوریه درحالی اتفاق می‌افتد که در گوشه‌ای دیگر در جبهه بحرین آل‌خلیفه ظلم ناروایی را به مردم روا داشته‌اند، اصلاحات انجام نداده‌اند و به مطالبات مردم نیز پاسخ نگفته‌اند و حتی علاوه بر سرکوب مردم توسط آل‌خلیفه، نیروهای آل‌سعود هم برای سرکوب مردم به این کشور وارد شده‌اند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: تناقض آشکار و رفتار غیرموزون اتحادیه عرب در قبال سوریه و بحرین تا جایی پیش رفته که این اتحادیه در تلاش برای صدور قطعنامه‌ای در سازمان ملل علیه سوریه است؛ اگرچه تاکنون موفق به این کار نشده‌اند و قطعنامه صادره صرفا توصیه‌ای و نه الزام‌آور است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet