هدر اصلی
1390/11/30 12:32:00
سرویس اجتماعی
سید جواد زمانی:

اجباری بودن بیمه به سود مالکان خودرو است

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس هشتم ضمن اشاره به اهمیت حقوق شهروندی، اجباری شدن بیمه خودرو را امری الزامی و به سود مالکان خودرو بیان کرد.
اجباری بودن بیمه به سود مالکان خودرو است سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس هشتم ضمن اشاره به اهمیت حقوق شهروندی، اجباری شدن بیمه خودرو را امری الزامی و به سود مالکان خودرو بیان کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/16388.jpg اجباری,بودن,بیمه,به,سود,مالکان,خودرو,است Icana

سید جواد زمانی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، گفت: با توجه به اینکه در قانون جدید راهنمایی و رانندگی طرح بیمه نامه خودرو برای مالکان خودرو اجباری شده، بنابراین تمام سرنشینان مستلزم رعایت این مسأله در قالب قانون خواهند بود.

نماینده مردم کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس شورای اسلامی افزود: مسئولان و قانون‌گذاران ضمن توجه به حقوق شهروندی و حق انتخاب افراد موضوع بیمه نامه خودرو را اجباری کردند، زیرا این امر به سود مالکان و سرنشینان است.

وی با بیان اینکه به طور کلی بیمه برای تمام امور در جامعه امروزی امری ضروری و حیاتی است، ادامه داد: اگر به زندان‌ها و مجرمانی که در زندان‌ها به سر می برند دقت کنیم، متوجه خواهیم شد که حضور نیمی از این افراد در زندان‌ها و بازداشتگاه‌ها به دلیل نداشتن بیمه و عدم توانایی پرداخت خسارت و دیه مصدومان است.

زمانی تصریح کرد: حضور این افراد در زندان‌ها نه تنها برای خود آنها از نظر سابقه کاری و زندگی مشکل‌ ‌آفرین خواهد بود بلکه حاشیه‌های متعددی را برای خانواده خود به همراه خواهند داشت.

 

بیمه شدن خودرو از تبعات احتمالی پیشگیری می‌کند

به گفته این نماینده مجلس شورای اسلامی شهروندان و مالکان خودرو می‌توانند بدون اینکه متحمل کوچکترین ضرر و زیانی شده و برای جامعه آسیب‌های اجتماعی به بار آورند، خودروهای خود را بیمه کنند و از تبعات احتمالی پیشگیری کنند.

وی تصریح کرد: البته این نکته که افراد دارای حق انتخاب هستند بر هیچ کس پنهان نیست، اما اجباری شدن بیمه شخص ثالث از اموری محسوب می‌شود که نیاز همگان بوده و باید هر فردی که صاحب خودروی شخصی است از آن بهره‌مند باشد.

زمانی گفت: توسعه حمایت‌های بیمه‌ای از زیان دیدگان و قربانیان تصادفات، قضا زدایی و تسهیل پرداخت به خسارت دیدگان و ایجاد تضمین‌های لازم برای اجرای این قانون از محورهای اصلی برای اجباری شدن بیمه نامه خودرو است.  

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس هشتم گفت: شرکت‌ها و مؤسسات بیمه کار خود را برای تبلیغات و اطلاع رسانی به مالکان خودرو انجام داده‌اند و شهروندان باید به آنها توجه کرده و با در نظر گرفتن مزایای آن و حمایتی که پس از بروز حادثه وجود دارد، به این مسأله گرایش پیدا کنند.

 

پلیس می‌تواند خودروهای فاقد بیمه‌نامه را توقیف کند

وی افزود: با توجه به اینکه مؤسسات بیمه وظایف خود را به نحو احسنت انجام می‌دهند و خدماتی که در اختیار مردم قرار می‌گیرد، توقیف خودروهای فاقد بیمه نامه، امری عادی قلمداد می‌شود.

زمانی یادآور شد: اما باید برای فرهنگ‌سازی و لزوم استفاده از بیمه برای تمام مراحل زندگی، تمام نهادها و ارگان‌ها به ویژه سازمان صدا و سیما وارد عمل شده و کاری کند تا خود مردم این امر را، برای خود تبدیل به اجبار و الزام در نظر بگیرند.

نماینده مردم کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به توافق‌های اخیر بیمه مرکزی با پلیس برای شناسایی و توقیف خودروهای بدون بیمه نامه، ادامه داد: با توجه به تمام مسائلی که بیان شد، امضای تفاهمنامه مشترک بیمه مرکزی و پلیس راهور برای شناسایی و توقیف خودرو‌های بدون بیمه، راهی برای پوشش بیمه‌ای تمام مالکان و سرنشینان خودروهای شخصی خواهد بود.

به گفته سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس به طور کلی قانون جدید راهنمایی و رانندگی و مسائلی که درباره ایمنی اشخاص در این قانون مطرح شده، را جامع ارزیابی کرد و خواستار رعایت آن از سوی شهروندان شد./

پایان پیام    

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet