روز مجلس
1390/12/01 09:05:26
سرویس اقتصادی
جعفر قادری:

بازار فرمایشی کنترل نمی شود / دولت باگرانفروشان برخورد کند

عضوکمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: در صورتی که نقدینگی بازارکنترل نشود گرانی و بی سرو سامانی در بازار رخ می دهد لذا دولت بجای اینکه ریشه و منشاء گرانی یا همان نقدینگی را حل کند به سمت آزمودن راه های تعزیراتی می رود که راه گشا نیست.
بازار فرمایشی کنترل نمی شود / دولت باگرانفروشان برخورد کند عضوکمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: در صورتی که نقدینگی بازارکنترل نشود گرانی و بی سرو سامانی در بازار رخ می دهد لذا دولت بجای اینکه ریشه و منشاء گرانی یا همان نقدینگی را حل کند به سمت آزمودن راه های تعزیراتی می رود که راه گشا نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/16184.jpg بازار,فرمایشی,کنترل,نمی,شود,/,دولت,باگرانفروشان,برخورد,کند Icana

جعفرقادری درگفت وگوبا خبرنگاراقتصادی خبرگزاری خانه ملت، بااشاره به افزایش بی رویه قیمت‌ها تاکید کرد: افزایش قیمت‌ها ریشه در نقدینگی دارد لذا وقتی نقدینگی بازار کنترل نشود گرانی و بی سرو سامانی در بازار رخ می دهد که وزیر صنایع و معادن و تجارت باید برای کنترل آن شیوه ای مناسب در پیش گیرد.

نماینده مردم شیراز درمجلس شورای اسلامی یادآورشد: وزیرصنایع و معادن و تجارت درباره افزایش ناگهانی قیمت‌ها هشدارداده وعنوان کرده است با متخلفان برخورد می شود و جریمه های سنگینی برای آنها پیش بینی شده است در حالی که این شیوه فرمایشی، راهی برای کنترل بازارواقتصاد کشور نیست.

وی درادامه اظهارداشت: کنترل بازاربا شیوه های تعزیراتی قابل کنترل نیست و باید راهکار مناسب برای کنترل آن بکار رود چرا که وقتی انرژی را پشت یک فنر ذخیره کرده و دست خود را بر روی آن قرار داده و ا جازه آزاد سازی انرژی ذخیره شده در فنر را نمی دهیم، مشکلات فزاینده ای به بار می آورد که باید کنترل شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس یادآورشد: دولت بجای اینکه ریشه و منشاء گرانی را که همان نقدینگی است را حل کند به سمت آزمودن راههای تعزیراتی می رود که راه گشا نیست.

قادری با بیان اینکه دولت باید ظرفیت‌های خود را به گونه ای بکاربرد که هزینه های تولید کالا کاهش یابد، افزود: دولت باید راهی را در پیش گیرد که هزینه عرضه و تقاضا کاهش یابد وبازاربه سمت تولیدات بیشتر پیش رود چرا که بازار تک بعدی راه به جایی ندارد.

نماینده مردم شیراز درمجلس هشتم گفت: عرضه و تقاضا باید بسیار اصولی و با شیوه مناسب در بازار اعمال شود لذا دولت باید شیوه‌ها و راه های مناسب را جهت کنترل بازاراقتصاد در پیش گیرد و با افزایش قیمت های بی اساس مقابله کند تا درآستانه سال نو، شاهد قیمت فزاینده کالاها و فشار مضاعف بر مردم نباشیم./

پایان پیام.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet