روز مجلس
1390/11/30 12:33:51
سرویس اقتصادی
حمیدرضا فولادگر:

دولت منبعی برای افزایش یارانه‌های نقدی ندارد

رئیس کمیسیون ویژه نظارت و پیگیری اصل ۴۴ قانون اساسی، گفت: اقدام دولت برای افزایش یارانه‌ها نقدی پیش از پایان امسال عملی نیست؛ چرا که نه در بودجه امسال پیش‌بینی شده و نه دولت منبع درآمدی برای پرداخت دارد.
دولت منبعی برای افزایش یارانه‌های نقدی ندارد رئیس کمیسیون ویژه نظارت و پیگیری اصل 44 قانون اساسی، گفت: اقدام دولت برای افزایش یارانه‌ها نقدی پیش از پایان امسال عملی نیست؛ چرا که نه در بودجه امسال پیش‌بینی شده و نه دولت منبع درآمدی برای پرداخت دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/585.jpg دولت,منبعی,برای,افزایش,یارانه‌های,نقدی,ندارد Icana

حمیدرضا فولادگر در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه در قانون کلی هدفمندسازی یارانه‌ها مسیری را طراحی کردیم که باید به صورت پنجساله طی شود، افزود: اعتبارهای این قانون باید به صورت یک ردیف‌ درآمدی و سه ردیف هزینه‌ای در بودجه‌های سالیانه لحاظ شود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: زمانی که ما برای امسال در بودجه سالیانه اعتبارات هدفمندی را تعیین تکلیف کردیم، قاعدتا تا پایان سال 90 نیز همانگونه که در بودجه امسال تصویب شده، باید عمل کرد.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس هشتم، با تاکید بر اینکه در سال 91 نیز دولت باید برنامه‌های خود را برای قانون هدفمندی یارانه‌ها اعلام کند، تصریح کرد: اگر دولت قصد افزایش قیمت‌ها را داشته و از ناحیه همان افزایش قیمت، به دنبال افزایش درآمد باشد؛ باید در بودجه 91 آن را لحاظ کند.

وی ادامه داد: هم درآمدها و هم هزینه‌ها باید در بودجه مشخص شود، به این موضوع هم در قانون اساسی و هم در قانون هدفمندی یارانه‌ها تاکیده شده است.  

رئیس کمیسیون ویژه نظارت و پیگیری اصل 44 قانون اساسی، با اشاره به زمزمه‌هایی مبنی بر اقدام دولت برای افزایش یارانه‌های نقدی در پایان امسال، گفت: این اقدام عملی نیست؛ چون نه در بودجه امسال پیش‌بینی شده و نه دولت منبع درآمدی دارد که بتواند آنها را بپردازد.

به گفته فولادگر، دولت تعهد امسال خود را در پایان سال باید انجام دهد، از طرف دیگر سهم 20 درصد تولید نیز هنوز کامل پرداخت نشده و اگر از درآمدهای امسال مبلغی هم بماند، باید برای جبران آن 20 درصد هزینه شود.

گمانه زنی‌ها حکایت از آن دارد که دولت قرار است فاز دوم اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها را به زودی اجرایی کند و یارانه اسفندماه را بیش از ماه‌های دیگر سال و آن هم 2 برابر توزیع کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet