هدر اصلی
1390/11/30 14:33:03
سرویس اقتصادی
محمدرضا خباز از آثار نقدینگی می‌گوید:

افزایش قیمت‌ها زاییده نقدینگی است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه باید مردم را به شرکت در انتخابات مجلس امیدوار کرد، گفت: انتظار از دولت این است که در آستانه انتخابات مجلس،مقدمات کاهش فشار اقتصادی را بر مردم فراهم کند تا رفاه نسبی ایجاد شود.
افزایش قیمت‌ها زاییده نقدینگی است عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه باید مردم را به شرکت در انتخابات مجلس امیدوار کرد، گفت: انتظار از دولت این است که در آستانه انتخابات مجلس،مقدمات کاهش فشار اقتصادی را بر مردم فراهم کند تا رفاه نسبی ایجاد شود. https://cdn.icana.ir/d/019/16384.jpg افزایش,قیمت‌ها,زاییده,نقدینگی,است Icana

محمدرضا خباز در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت گفت: در تمام کشورهای دنیا اگر قرار باشد انتخاباتی برگزار شود دولت‌ها رفاه و آسایش را برای مردم فراهم می‌کنند تا مردم به شرکت در انتخابات دلخوش شوند.

نماینده مردم بردسکن، کاشمر و خلیل‌آباد در مجلس شورای اسلامی افزود: در کشور ما نیز تا چند سال پیش زمانی که بحث انتخابات مطرح می‌شد حداقل کوپن اضافه به مردم تعلق می‌گرفت اما امسال با سوء مدیریت فشار اقتصادی بر اقشار مختلف مردم بیشتر شده است.

وی یکی از وظایف اصلی وزارت صنعت، معدن و تجارت را تنظیم بازار دانست و اظهار داشت:  در حال حاضر قیمت اقلام و کالاهای مورد نیاز مردم به شدت افزایش یافته و در چنین شرایطی باید وزارت صنعت، معدن و تجارت را برای این افزایش قیمت و عدم تنظیم بازار مورد سوال قرار داد.

خباز با بیان اینکه طبق یکی از قوانین مصوب مجلس باید تشکل‌های افتخاری تشکیل و در تنظیم بازار نقش ایفا کنند، گفت: باید از مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت سوال کرد که آیا اقدامی در جهت ایجاد تشکل‌های صنفی برای حمایت از مصرف‌کنندگان کرده است یا خیر؟

این نماینده مجلس هشتم وجود نقدینگی هنگفت در جامعه را یکی از دلایل اصلی افزایش قیمت کالاها دانست و تصریح کرد: تا زمانی که دولت نقدینگی موجود در بخش خصوصی را مدیریت نکند، هر روز شاهد افزایش قیمت کالاهای مورد نیاز مردم خواهیم بود.

نماینده مردم بردسکن در مجلس شورای اسلامی افزود: سه چهار سال پیش بسیاری از کارشناسان و نمایندگان مجلس به دولت تذکر دادند که از افزایش نقدینگی در جامعه جلوگیری کند، اما متاسفانه مسئولان دولتی این اصل اقتصادی را نادیده گرفتند.

خباز با بیان اینکه در مقایسه با 6 سال پیش نقدینگی موجود در بخش خصوصی 5 برابر شده است، اظهار داشت: طبیعی است که این نقدینگی بیکار نمی‌نشیند و هر روز تاثیر خود را در یک بخش به جا می‌گذارد.

وی با تاکید بر اینکه دولت باید نقدینگی را مدیریت کند، گفت: این نقدینگی باید به بخش‌های تولیدی و اشتغال‌زا هدایت شود و اگر اینگونه نباشد، گرفتاری‌های کشور و مردم افزایش یافته و آرامش از جامعه سلب می‌شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: دولت باید نقدینگی را از دست مردم خارج کرده و به سمت بانک‌ها هدایت کند تا به شکل تسهیلات در اختیار کارآفرینان قرار بگیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet