هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

بررسی اخراج مسیحیان از اسکندریه در پارلمان مصر

سرویس سیاسی
کمیته پارلمانی مصر نتایج تحقیقات انجام شده درباره اخراج هشت خانواده مسیحی از استان «اسکندریه» این کشور را بررسی می‌کند.
یکشنبه 30 بهمن 1390 ساعت 10:52
بررسی اخراج مسیحیان از اسکندریه در پارلمان مصر کمیته پارلمانی مصر نتایج تحقیقات انجام شده درباره اخراج هشت خانواده مسیحی از استان «اسکندریه» این کشور را بررسی می‌کند. http://cdn.icana.ir/d/019/2342.jpg بررسی,اخراج,مسیحیان,از,اسکندریه,در,پارلمان,مصر Icana

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت به نقل از روزنامه اهرام آنلاین، کمیته حقوق بشر پارلمان مصر به ریاست «محمد السادات» در جلسه امروز –یکشنبه- نتایج تحقیقات انجام شده در زمینه اخراج هشت خانواده مسیحی از منطقه‌ای در استان اسکندریه این کشور را بررسی می‌کند.

«سعد الکتاتنی» رئیس پارلمان مصر دستور انجام تحقیقات در این زمینه را به درخواست «ماریانا ملک» نماینده مسیحی پارلمان مصر صادر کرد.

هشت خانواده مسیحی در اسکنریه مصر پس از دستور غیررسمی مقام‌های قبیله‌ای در این منطقه از خانه‌های خود اخراج شدند و اموال آنها نیز به فروش رسید.

پارلمان مصر همچنین قرار است امروز درباره انتقال «حسنی مبارک» رئیس جمهور سابق این کشور از بیمارستان خصوصی به بیمارستان زندان مرکزی این کشور تصمیم‌گیری کند.

بسیاری از قدرت‌های سیاسی مصر و فعالان با انتقاد از درمان ترجیحی در نظر گرفته شده برای «حسنی مبارک» رئیس‌جمهور سابق این کشور از زمان سقوط حکومت وی، از وزیرکشور و دادگستری مصر خواستند با مبارک همانند یک زندانی رفتار شود و وی از بیمارستان خصوصی به زندان مرکزی منتقل شود.
مبارک هم‌اکنون در بیمارستان بین‌المللی «العالم» قاهره، یکی از گران‌ترین بیمارستان‌های مصر تحت درمان قرار دارد.
رئیس‌جمهور سابق مصر هم‌اکنون جلسات دادگاه به اتهام فساد مالی و صدور دستور کشتار انقلابیون را سپری می‌کند.
مبارک متهم است در زمان انقلاب مردمی این کشور طی ۱۸روز فرمان کشتار معترضان را صادر کرد که منجر به کشتار بیش از هزاران نفر از غیرنظامیان شد./
پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000