هدر اصلی
1390/11/30 11:31:39
سرویس اقتصادی
محمدعلی رضایی:

برگزاری دادگاه متهمان تخلف مالی بزرگ برای مردم امیدبخش است

عضو فراکسیون روحانیون مجلس هشتم، با تاکید بر لزوم اصلاح سیستم بانکی برای جلوگیری از هر گونه تخلف مالی، برگزاری دادگاه متهمان تخلف بزرگ مالی را برای مردم امیدبخش خواند.
برگزاری دادگاه متهمان تخلف مالی بزرگ برای مردم امیدبخش است عضو فراکسیون روحانیون مجلس هشتم، با تاکید بر لزوم اصلاح سیستم بانکی برای جلوگیری از هر گونه تخلف مالی، برگزاری دادگاه متهمان تخلف بزرگ مالی را برای مردم امیدبخش خواند. https://cdn.icana.ir/d/019/16379.jpg برگزاری,دادگاه,متهمان,تخلف,مالی,بزرگ,برای,مردم,امیدبخش,است Icana

محمدعلی رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به جلسه دادگاه متهمان تخلف بزرگ مالی، اظهار کرد: تشکیل این دادگاه بسیار ارزشمند بود ، به خصوص آنکه مردم ناظر برگزاری آن بودند.

نماینده مردم تربیت حیدریه در مجلس شورای اسلامی، رشوه 3 میلیون دلاری متهمان به خاوری، مدیرعامل پیشین بانک ملی را نوعی ضعف در سیستم بانکی خواند و تصریح کرد: به طور قطع سیستم بانکی کشور نیاز به اصلاحات جدی دارد، البته این اقدام در دستور کارهای دولت نیز است.

این عضو کمیسیون عمران مجلس هشتم، با تاکید بر لزوم برگزاری جلسه محاکمه متخلفان به صورت علنی، گفت: البته جلسه روز گذشته هنوز قابل قضاوت نیست و باید منتظر صدور احکام باشیم؛ اما نفس کار برای مردم امیدبخش بود.

به گفته رضایی، نظارت دقیق وزارت اقتصاد و دارایی، شورای عالی بانک‌ها و سازمان بازرسی‌ باعث جلوگیری از بروز چنین مسائلی می‌شود، و باید کاری کرد تا چنین فسادی تکرار نشود؛ زیرا آنها با حیثیت نظام بازی می‌کنند.

صبح روز گذشته نخستین جلسه رسیدگی به پرونده متهمان اختلاس سه هزار میلیاردی به ریاست قاضی سراج از قضات با تجربه دستگاه قضایی و با حضور ۳۲ نفر از متهمان در دادگاه انقلاب تهران برگزار شد. با شروع جلسه رسیدگی به پرونده فساد عظیم بانکی، عباس جعفری دولت‌آبادی دادستان تهران کیفرخواست صادره علیه 32 متهم پرونده را قرائت کرد.

بر اساس این گزارش، رییس قوه قضاییه در روز چهارشنبه هفته پیش از درخواست صدور حکم مرتبط با اتهام «افساد فی‌الارض» برای 5 نفر از متهمان این پرونده خبر داده بود.

هم‌چنین پیش از این سخنگوی قوه قضاییه نیز از سنگین بودن کیفرخواست صادره برای این 32 متهم خبر داده بود. به گفته محسنی‌اژه‌ای، کیفرخواست صادره فعلا برای این تعداد از متمهان است و برای متهمان دیگر هنوز کیفرخواست صادر نشده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet