خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1390/11/30 14:29:00
سرویس اجتماعی
صمد فدائی:

طرح آتیه فرزندان گویای بی‌انضباطی مالی دولت است

دبیر دوم کمیسیون اجتماعی مجلس هشتم درباره طرح آتیه فرزندان که به عنوان یک اقدام عجولانه از سوی دولت مطرح شده، متوقف شدن آن را گویای بی‌انضباطی مالی دولت بیان کرد.
طرح آتیه فرزندان گویای بی‌انضباطی مالی دولت است دبیر دوم کمیسیون اجتماعی مجلس هشتم درباره طرح آتیه فرزندان که به عنوان یک اقدام عجولانه از سوی دولت مطرح شده، متوقف شدن آن را گویای بی‌انضباطی مالی دولت بیان کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/15009.jpg طرح,آتیه,فرزندان,گویای,بی‌انضباطی,مالی,دولت,است Icana

صمد فدائی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت،‌ گفت: طرح آتیه فرزندان به عنوان یکی از طرح‌هایی که دولت در قالب بودجه هدفمندی درنظر گرفت تا از طریق آن خدماتی را برای نوزادان و آینده آنها قرار دهد، تصمیمی عجولانه و بدون درنظر گرفتن مقدار بودجه مورد نظر به شمار می‌رود.

نماینده مردم سنقر و کلیایی در مجلس شورای اسلامی افزود: اجرای کوتاه‌مدت و سپس توقف این طرح، گویای بی‌انضباطی مالی و بی‌برنامگی دولت برای این مسأله است.

وی ادامه داد: دولت قبل از ارائه هرگونه طرحی باید ابتدا منابع مالی آن را در نظر گرفته و از دادن وعده‌های توخالی به مردم دوری کند.

فدائی گفت: با اعلام این طرح‌ها در جامعه از سوی دولت، توقعاتی بین مردم ایجاد می‌شود که با عملی نشدن و تحقق نیافت آن، باعث ایجاد بی‌اعتمادی نسبت به دولت و نظام خواهد شد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بنابراین دولت هنگام به کارگیری سیاست‌های تشویقی در جامعه، لازم است تمام نیازها و جوانب موجود در جامعه را در نظر بگیرد و سپس اقدام به ارائه طرحی مانند طرح آتیه فرزندان کند.

به گفته وی،‌ از این طریق دولت می تواند اعتماد مردم را نسبت به سیاست‌های تشویقی خود با ضمانت اجرایی مناسب جلب کند.

فدائی که خود از مخالفان اصلی اجرای این طرح بود، از مخالفت اکثریت نمایندگان مجلس شورای اسلامی از این طرح خبر داد.

نماینده مردم سنقر و کلیایی در مجلس شورای اسلامی در تشریح علل مخالفت با این طرح گفت: همخوانی نداشتن سیاست‌های کنترل جمعیت از سوی وزارت بهداشت با این طرح و کنترل رشد جمعیت یکی از علل مخالفت با اجرای این طرح است.

وی ادامه داد: همچنین تأمین منابع مالی که به چه شکل تأمین خواهد شد و برنامه‌ریزی برای بودجه مورد نظر آن در بودجه سال 91 کشور از دیگر علت‌های مخالفت برخی از نمایندگان برای اجرای این طرح است.

دبیر دوم کمیسیون اجتماعی مجلس هشتم گفت: اجرای این طرح در صورتی که پیش‌بینی‌های لازم برای آن صورت گیرد و بودجه کافی برای آن اندیشیده شود، قابل اجرا خواهد بود و به عنوان طرحی که آینده فرزندان را تأمین می‌کند، مورد استقبال قرار خواهد گرفت.

طرح تأمین آتیه آبان ۸۸ در جلسه استانی هیات دولت در مشهد به تصویب رسید تا همزمان با تولد، مبلغ یک میلیون تومان از طرف دولت به‌عنوان موجودی اولیه به حساب هر نوزاد واریز شود و ادامه سپرده‌گذاری با مشارکت والدین تا سن ۲۰سالگی ادامه یابد، اما با اجرای آن در مدتی کوتاه، به دلایلی که برای دولتمردان توجیه اقتصادی داشت، متوقف شده و در بلاتکلیفی به سر می‌برد./

پایان پیام 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet