هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
علی‌اکبر اولیا:

راهکارهای دولت برای کنترل قیمت مسکن راهگشا نیست

سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: مسکن مهر در حاشیه شهرها و به دور از امکانات اولیه رفاهی ساخته شده است که نیاز واقعی جامعه را تأمین نمی کند بنابراین نتوانسته درکاهش قیمت مسکن اثر بخش باشد و ادعای مسئولین دولتی درباره کنترل قیمت مسکن به واسطه ارائه مسکن مهر، ادعایی بی اساس است.
سه‌شنبه 2 اسفند 1390 ساعت 13:22
راهکارهای دولت برای کنترل قیمت مسکن راهگشا نیست عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: مسکن مهر در حاشیه شهرها و به دور از امکانات اولیه رفاهی ساخته شده است که نیاز واقعی جامعه را تأمین نمی کند بنابراین نتوانسته درکاهش قیمت مسکن اثر بخش باشد و ادعای مسئولین دولتی درباره کنترل قیمت مسکن به واسطه ارائه مسکن مهر، ادعایی بی اساس است. http://cdn.icana.ir/d/019/10742.jpg راهکارهای,دولت,برای,کنترل,قیمت,مسکن,راهگشا,نیست Icana

علی اکبراولیا درگفت‌وگو با خبرنگاراقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اظهارات مسئولین وزارت راه و شهرسازی درباره کنترل قیمت مسکن یادآورشد: وزارت راه و شهرسازی طی چند سال اخیر، فشار زیادی برای تولید مسکن اعمال کرده است واز آنجایی که مسکن یکی از نیازهای اساسی جامعه است امری مثبت تلقی می شود ولی متأسفانه یک سری الزامات آن رعایت نشده است.

نماینده مردم یزد و صدوق درمجلس شورای اسلامی افزود: به نظرمی رسد درمسکن مهر، هیچ توجهی به جنبه های مسکن سازی نشده است لذا ازآنجایی که برنامه ریزی دولتی لزوماً برنامه ریزی اصولی نیست، قیمت مسکن روند صعودی را طی کرده است.

عضو کمیسیون عمران مجلس تأکید کرد: از آنجایی که مسکن مهردرحاشیه شهرها و خصوصاً اطراف تهران ساخته شده است با عدم استقبال مردم مواجه شده است و نتوانسته  در کاهش قیمت مسکن اثربخش باشد.

اولیا با اشاره به اینکه یک سری برنامه ریزی برای ساخت مسکن در جامعه صورت گرفته است که با نیاز واقعی مردم مطابقت ندارد، گفت: مسکن مهر در مناطق حاشیه ای و به دورازامکانات اولیه ساخته شده است که نیاز واقعی جامعه را تأمین نمی کند بنابراین نتوانسته درکاهش قیمت مسکن اثر بخش باشد و ادعای مسئولین دولتی درباره کنترل قیمت مسکن به واسطه ارائه مسکن مهر، ادعایی بی اساس است.

وی افزود: دولت زمانی می تواند موفق عمل کند که به طور واقعی موجب کاهش تقاضای مردم شود چرا که درغیر این صورت ، زحمات آقایان بلا استفاده می ماند.

نماینده مردم یزد و صدوق در خانه ملت با بیان اینکه افزایش قیمت ارز بر قیمت مصالح ساختمانی بی تأثیر نبوده است یادآورشد: ادعای مسئولین دولتی درباره کنترل قیمت مسکن ادعای درستی نیست چرا که به خودی خود قانون هدفمندی یارانه ها موجب افزایش قیمت مسکن شده است و بحث حمل و نقل و تامین مصالح ساختمانی و عدم برآوردن نیاز تولیدکنندگان از سوی دولت و عدم پرداخت یارانه تولید به آنها منجر به افزایش قیمت مسکن شده است.

عضو کمیسیون عمران مجلس هشتم گفت: درظاهرمسئولین دولتی شاید بتوانند قیمت مسکن را ثابت نگه دارند ولی به دلیل افزایش قیمت ارز مجبوربه تهیه مصالح با قیمت بالا هستند لذا تولیدکنندگان از مصالح بی کیفیت در ساخت مسکن مهر استفاده می کنند و این مسئله می تواند مشکلات بعدی را به دنبال داشته باشد.

اولیا با تأکید براینکه واقعیت های جامعه برخلاف چیزی است که مسئولین دولتی بیان می کنند گفت: صحبت های مسئولین دولتی جای تأمل دارد چرا که واقعیت های جامعه به این زیبایی که آقایان مسئول ترسیم می کنند نیست و واقعیت چیز دیگری است.

نماینده مردم یزد و صدوق در ادامه به بیان راهکارهایی برای کنترل قیمت مسکن پرداخت وافزود: باید زیرساخت های مسکن اصلاح شود و خود مردم جهت ساخت مسکن اقدام کنند و دولت در همه امور دخیل نبوده و عاملیت نداشته باشد تا مسکن به شیوه ای شایسته و مناسب ساخته شود.

وی یادآورشد: اگر بخواهیم مشکلات مسکن را حل کنیم باید مشکلات پرداخت تسهیلات وام مسکن را از طریق بانک ها از میان برداریم تا مردم بتوانند به سادگی و بدون مشکل وام خود را دریافت و ساختمان سازی کند.

این عضو کمیسیون عمران مجلس هشتم گفت: سیاست‌های مسکن نیازمند بازنگری است و باید اصلاح شود./

پایان پیام.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000