خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1390/12/01 09:09:08
سرویس اقتصادی
نورا با اشاره به افزایش بی رویه قیمت برخی از کالاها:

سازمان تعزیرات اجازه افزایش خودسرانه قیمت ها را به سودجویان ندهد

عضو کمیسیون برنامه ، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: سازمان تعزیرات باید در طول سال نظارت دقیق و مستمری نسبت به بازار داشته باشد و اجازه افزایش قیمت های خود سرانه را به افراد سودجو ندهد و درصورت بروز چنین اقداماتی به طور قاطع و جدی با متخلفان برخورد کند.
سازمان تعزیرات اجازه افزایش خودسرانه قیمت ها را به سودجویان ندهد عضو کمیسیون برنامه ، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: سازمان تعزیرات باید در طول سال نظارت دقیق و مستمری نسبت به بازار داشته باشد و اجازه افزایش قیمت های خود سرانه را به افراد سودجو ندهد و درصورت بروز چنین اقداماتی به طور قاطع و جدی با متخلفان برخورد کند. https://cdn.icana.ir/d/019/9684.jpg سازمان,تعزیرات,اجازه,افزایش,خودسرانه,قیمت,ها,را,به,سودجویان,ندهد Icana

عباسعلی نورا درگفت‌وگو با خبرنگاراقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به گرانی بیش ازانتظارکالاها درآستانه سال نوافزود: مشکل بسیاری از مسئولان کشوراین است که بجای برخورد با علت مسائل با معلول برخورد می کنند .

نماینده مردم زابل و زهک در مجلس شورای اسلامی یادآورشد: تورم و گرانی جامعه یک علت دارد و آن هم بی برنامگی مسئولان و مدیران رده بالای اجرایی است وارتباطی به وارد کننده کالا ندارد. البته افراد سود جو تا حدی می توانند برآشفتگی بازاراثرداشته باشند ولی به طورکامل اثرگذار نیستند و این ادعای برخی مسئولین، برای سلب مسئولیت است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس یادآورشد: نوسانات ارزی و مسکن بر روی اجناس و کالاهای دیگر تاثیر می گذارد و بجای اینکه به صاحبان تولید فشاروارد شود باید مشکل اصلی رفع شود.

وی با بیان اینکه نباید برای حل مشکلات به صورت دستوری عمل کرد، اظهارداشت: اگر پزشکی برای رفع مشکل بیمارخود، شعار دهد که تو حق مریض شدن نداری ، بیماری وی درمان نمی شود بلکه پزشک باید علت بیماری را تشخیص داده ووی را درمان کند.

نورا با بیان اینکه هرساله یک ماه آخرسال، بازارمتلاطم شده و دچار آشفتگی وافزایش قیمت می شود یادآورشد: دولت بطور مقطعی هر ساله درماه پایانی سال به فکرکنترل بازارو نظارت برعملکرد بازارمی افتد و در طول سال این نظارت را قطع می کند، بنابراین این کنترل هیچ تاثیری برروند اصلاح قیمت‌ها ندارد.

عضو کمیسیون برنامه ، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به اینکه درحوزه انتخابیه وی، ظرف 3 روز قیمت گوشت افزایش چشمگیری داشته و واردات دام با ارز جدید خریداری شده است ،افزود: برخی افراد سودجو نیز دراین میان از آب گل آلود ماهی می گیرند و به فکر سوءاستفاده از موقیعت هستند.

نماینده مردم زابل و زهک در مجلس هشتم یادآورشد: نباید با اقتصاد دستوری برخورد کرد لذا رئیس جمهور حق ندارد دستور دهد که اقتصاد کشور به فلان روش اداره شود و خارج از چارچوب وشیوه های اصولی و کارشناسی کشوررا اداره کند.

وی با تاکید برگران شدن قیمت مسکن و نرخ اجاره بها درماههای پایانی سال افزود: ریشه گرانی مسکن در گرانی ارز است چرا که مجبوریم برخی مواد اولیه و مصالح ساختمانی وارداتی را با نرخ بالای ارز خریداری کنیم لذا این موضوع برافزایش قیمت مسکن اثر گذاراست.

نورا با تاکید براینکه نظارت و کنترل قیمت‌ها ازسوی ارگانهای اجرایی باید مستمرباشد، اظهارداشت: استمرار درعمل می تواند اثربخش باشد لذا نباید آن را تنها به ماههای پایان سال محدود کنیم.

نماینده مردم زابل و زهک در مجلس هشتم تاکید کرد: سازمان تعزیرات باید طی سال نظارت دقیق و مستمری نسبت به بازار داشته باشد و اجازه افزایش قیمت های خود سرانه را به افراد سودجو ندهد و درصورت بروز چنین اقداماتی به طور قاطع و جدی با متخلفان برخورد کند./

پایان پیام.

 

 

  

   

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet