روز مجلس
1390/11/30 13:38:44
سرویس سیاسی
نورا: نداشتن نظارت خوب بلای جان کشور شده است

افراد پشت‌پرده‌ای‌ که فضا را برای تخلف بزرگ فراهم کردند، تبرئه نشوند

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس هشتم، با بیان اینکه برخورد با کسانی که با نظارت ضعیف بستر را برای بروز و ایجاد چنین تخلفاتی مهیا کردند، اظهار کرد: زیر سایه نظارت ناپذیری و بد نظارتی است که تخلفی صورت می‌گیرد که حداقل چند متهم مفسد فی الارض دارد.
افراد پشت‌پرده‌ای‌ که فضا را برای تخلف بزرگ فراهم کردند، تبرئه نشوند عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس هشتم، با بیان اینکه برخورد با کسانی که با نظارت ضعیف بستر را برای بروز و ایجاد چنین تخلفاتی مهیا کردند، اظهار کرد: زیر سایه نظارت ناپذیری و بد نظارتی است که تخلفی صورت می‌گیرد که حداقل چند متهم مفسد فی الارض دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/2144.jpg افراد,پشت‌پرده‌ای‌,که,فضا,را,برای,تخلف,بزرگ,فراهم,کردند،,تبرئه,نشوند Icana

عباسعلی نورا در گفت‌و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، درباره دادگاه علنی متهمین پرونده فساد مالی بزرگ که روز گذشته با حضور32 نفر از متهمان تشکیل شد، گفت: برگزاری دادگاه بزرگترین فساد مالی، برای شفاف سازی و راضی کردن افکارعمومی مفید بود.

عوامل خروج متهمین این پرونده، مصونیت قضایی ندارند

نماینده مردم زابل و زهک در مجلس شورای اسلامی، افزود: دادگاه دیروز ثابت کرد که نظام با هیچ کس شوخی ندارد، همه منتظر بودند تا نظام با برگزاری چنین دادگاهی نشان دهد که درباره برخورد با متخلف درهر زمینه‌ای توان دارد، بنابراین دادگاه دیروز در نمایش قدرت برخورد نظام با متخلفین بزرگ، بسیار عالی عمل کرد.

وی، با بیان اینکه در بررسی چنین تخلفاتی روی دیگر سکه یعنی کسانی که به راحتی فضا را برای تخلفات بزرگ  فراهم کردند باید مدنظر قرار بگیرد، گفت: باید با کسانی که عامل خروج متهمین این پرونده بودند و اجازه دادند که این افراد خیلی راحت از کشور خارج شوند برخورد کرد.

این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس هشتم، با بیان اینکه تاکید من بر برخورد با کسانی است که نظارت ضعیفی داشتند و بستر را برای بروز و ایجاد چنین تخلفاتی مهیا  کردند، اظهار کرد: زیر سایه نظارت ناپذیری و بد نظارتی است که تخلفی صورت می گیرد که حداقل چند متهم مفسد فی الارض دارد.

 نورا ادامه داد: ضرب المثلی وجود دارد که می گوید، آیا همیشه باید گناهکار را تنبیه کنیم یا جلوی گناه را بگیریم؟ کسانی که نتوانستند جلوی گناه را بگیرند مقصر هستند و باید دنبال این افراد بود.

نداشتن نظارت خوب بلای جان کشور شده است

 وی با بیان اینکه بسترسازان چنین تخلفاتی مورد اشاره من نیستند، توضیح داد: مثلا من مدیر یک مجموعه هستم که  در زیر مجموعه من اتفاقی افتاده، حتی اگر بسترسازی نکرده باشم، وجود این تخلف  از ضعف مدیرتی و نظارتی من بوده است.

نورا تصریح کرد: نداشتن نظارت خوب بلای جان کشور شده است و باید جلوی این وضع را گرفت.

 این عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس هشتم، با بیان اینکه عدم اعمال نظارت خوب و همه جانبه بیشترین دلیل بروز تخلفات و ضعف در مدیریت است، اظهار کرد: همیشه نباید دنبال مجازات گناه کار برویم، باید به سمت جلوگیری از گناه رفت و برای این هدف نظارت مستمر و قدرت مدیریت جامع احتیاج است، مدیران مجموعه وقتی گناهی در حوزه زیر مجموعه آنها پیش می آید باید پاسخگو باشد.

اولین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده‌ای که پرونده "بزرگ‌ترین فساد مالی در ایران" خوانده شده، در تهران برگزار شده است. دادستان عمومی و انقلاب تهران در این جلسه گفته است کیفرخواستی که علیه متهمان این پرونده صادر شده، شامل ۳۳ جلد است و بالغ بر ۱۲ هزار صفحه شده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet