روز مجلس
1390/11/30 18:01:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
مره صدق:

اثرات تورمی هدفمندی یارانه ها دربخش درمان قابل قبول بود

یک عضو کمیسیون بهداشت مجلس،در آستانه اجرای مرحله دوم طرح هدفمندی یارانه‌ها، بر لزوم تخصیص کامل مبلغی که قرار است از محل درآمدهای حاصل از هدفمندی یارانه‌ها به حوزه سلامت اختصاص یابد،تاکید کرد.
اثرات تورمی هدفمندی یارانه ها دربخش درمان قابل قبول بود یک عضو کمیسیون بهداشت مجلس،در آستانه اجرای مرحله دوم طرح هدفمندی یارانه‌ها، بر لزوم تخصیص کامل مبلغی که قرار است از محل درآمدهای حاصل از هدفمندی یارانه‌ها به حوزه سلامت اختصاص یابد،تاکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/1494.jpg اثرات,تورمی,هدفمندی,یارانه,ها,دربخش,درمان,قابل,قبول,بود Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛سیامک مره‌صدق،ضمن تاکید برتداوم اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها،به ایسنا گفت:با توجه به اینکه اجرای این طرح در بقیه کشورها مشکلات شدید تورمی،بویژه در بخش درمان ایجاد کرده است،در مقایسه می‌توان گفت که اثرات تورمی این طرح دربخش درمان در کشور ما قابل قبول بوده و حتی از آن مقداری که ما انتظار داشتیم، کمتر بوده است.

وی افزود:امیدواریم با تخصیص مبلغی که قرار بود از هدفمندی‌ یارانه‌ها نصیب بخش بهداشت شود،بصورت کامل شاهد از بین رفتن تمامی مشکلات موجود در زمینه بهداشت و درمان باشیم.

به گفته این نماینده مجلس،هدفمند کردن یارانه‌ها یک گام بزرگ اقتصادی بود که خوشبختانه با درایت دولت و همکاری مردم گام نخست آن، با حداقل زیان‌های ممکن، برداشته شد و این گام بدون شک یک قدم اساسی در جهت تحقق عدالت در سیستم اقتصادی کشور است که امیدوارم استمرار آن به کشور کمک کند.

عضو کمیسیون بهداشت همچنین خاطرنشان کرد: واقعی کردن نرخ یکسری فرآورده‌ها مانند قیمت سوخت، شکر و روغن اثر مثبتی بر بخش سلامت دارد چراکه این مواد جزو فرآورده‌های بیماری‌زا محسوب می‌شوند و واقعی شدن قیمت آنها باعث کاهش مصرف می‌شود.

وی با اشاره به طرح کمیسیون بهداشت در مورد وضع مالیات برای فرآورده‌هایی که باعث آسیب به بهداشت و سلامتی می‌شوند، اظهار امیدواری کرد که با تصویب نهایی این طرح و تبدیل آن به قانون بتوانیم قدم‌های مثبتی در این زمینه برداریم.

مره‌صدق، درباره تحت پوشش بیمه قرار گرفتن آحاد مردم کشور بر اساس طرح هدفمندی یارانه‌ها گفت: قدم‌های اولیه این کار برداشته شده است و تا پایان برنامه تمام مردم تحت پوشش بیمه همگانی قرار خواهند گرفت.

عضو کمیسیون بهداشت، با تاکید بر اینکه هیچ وقت نباید به صورت ایده‌آل به قضایا نگاه کنیم، خاطرنشان کرد: امیدوارم با تداوم طرح هدفمندسازی یارانه‌ها تمام اهداف پیش‌بینی شده تحقق پیدا کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet