خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1390/11/30 14:08:19
سرویس اقتصادی
بهمنی؛ تأمین نقدینگی پایان سال

دلار دو نرخی به تاریخ پیوست !

رئیس کل بانک مرکزی با اعلام اینکه تمهیدات لازم برای تامین نقدینگی ایام پایانی سال اندیشیده شده است، گفت:‌ از این پس دلار دو نرخی نخواهیم داشت.
دلار دو نرخی به تاریخ پیوست ! رئیس کل بانک مرکزی با اعلام اینکه تمهیدات لازم برای تامین نقدینگی ایام پایانی سال اندیشیده شده است، گفت:‌ از این پس دلار دو نرخی نخواهیم داشت. https://cdn.icana.ir/d/019/799.jpg دلار,دو,نرخی,به,تاریخ,پیوست,! Icana

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، محمود بهمنی در حاشیه اولین همایش بین‌المللی بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت گفت: از این پس بانک مرکزی جلوی افزایش بی رویه شعب بانک‌ها را می ‌گیرد و تعداد شعب را با میزان سرمایه و عملکرد مثبت و دادن اطلاعات به موقع و شفاف گره می‌زند.

به گفته او اگر بانک اطلاعات لازم را به موقع به بانک مرکزی ارائه نکند امکان افزایش شعب را نخواهد داشت.

رییس کل بانک مرکزی درباره علت عدم شروع به کار بانک الکترونیک آرین با وجود پذیره نویسی آن گفت: از این به بعد همه بانک‌ها که مجوز می‌گیرند دقیقا کنترل می‌شوند و وجوه آن‌ها ردیابی می‌شود بنابراین پس از احراز شرایط آن‌ها فعالیتشان آغاز خواهد شد.

وی همچنین در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر این که چرا بانک‌ها حواله‌های ارزی را صادر نمی‌کنند گفت:‌ چنین چیزی وجود ندارد ما به بانک‌ها اعلام کرده‌ایم هر کس برای واردات ثبت سفارش داشته باشد ارز را در اختیار او قرار بدهند بنابراین مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

رییس کل بانک مرکزی همچنین گفت: ما برای پایان سال تمهیدات لازم را برای تامین نقدینگی در سراسر کشور اندیشیده‌ایم و در این زمینه مشکلی وجود نخواهد داشت.

بهمنی با اطمینان دادن به مردم برای تامین نقدینگی مورد نیازشان در شب عید تصریح کرد: برای تامین نقدینگی مردم از هیچ بابت مشکلی نداریم و آن را کاملا تامین خواهیم کرد.

وی درباره تامین سکه هم خاطر نشان کرد: مردم به هر میزان که سکه تقاضا کنند اگر ببینیم مقداری بازار متعادل شد به نحوی که خریداری متضرر نشوند این توانایی وجود دارد که در همان روز تحویلشان داده می‌شود.

انتهای پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet