هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

تجمع گسترده معترضان سیاست اقتصادی یونان در مقابل پارلمان

سرویس سیاسی
هزاران نفر از مردم یونان همزمان با تصویب بسته ریاضت اقتصادی در کابینه این کشور در مقابل پارلمان این کشور تجمع کردند.
یکشنبه 30 بهمن 1390 ساعت 15:27
تجمع گسترده معترضان سیاست اقتصادی یونان در مقابل پارلمان هزاران نفر از مردم یونان همزمان با تصویب بسته ریاضت اقتصادی در کابینه این کشور در مقابل پارلمان این کشور تجمع کردند. http://cdn.icana.ir/d/019/8749.jpg تجمع,گسترده,معترضان,سیاست,اقتصادی,یونان,در,مقابل,پارلمان Icana

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت به نقل از آسوشیتدپرس، کابینه یونان در جلسه امروز –یکشنبه- بسته جدید ریاضت اقتصادی که چندی پیش به تصویب پارلمان این کشور رسید را تایید کردند تا راه برای دریافت دومین وام بین‌المللی از سوی صندوق بین‌المللی پول و اتحادیه اروپا برای جبران کسری بودجه هموار شود.
در همین حال و هزمان با بررسی این بسته در کابینه یونان، هزاران نفر از مردم این کشور ضمن به راه انداختن تظاهرات گسترده در مقابل پارلمان این کشور مخالفت شدید خود را با اجرای این بسته و سخت‌تر شدن شرایط زندگی در این کشور اعلام کردند.
دولت «لوکاس پاپادموس» نخست‌وزیر یونان خواستار دریافت ۱۷۰ میلیارد دلار وام به طور مشترک از اتحادیه اروپا و صندوق بین‌المللی پول است که پیش‌شرط تعیین شده برای دریافت این وام، تصویب و اجرای بسته ریاضت اقتصادی است.
بر اساس این بسته ریاضت اقتصادی ۱۵ هزار کارمند دستگاه‌های دولتی در یونان موقعیت شغلی خود را از دست می‌دهند.
از جمله دیگر مواردی که در  این بسته ریاضتی دیده می‌شود کاهش حداقل ۲۰ درصدی دستمزدها است./
پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000