خبرگزاری خانه ملت

روز مجلس
1390/12/01 09:16:31
سرویس سیاسی
بروجردی با اشاره به آغاز دور جدید مذاکرات هسته ای:

تعامل جایگزین تقابل / گروه 1+5 باید ایران هسته ای را بپذیرند

رئیس کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه غرب و آمریکا در دور جدید مذاکرات تعامل را به جای تقابل در دستور کار قرار دهند، گفت: بهترین راه برای نتیجه بخش بودن مذاکرات آن است که غرب و آمریکا واقعیت ایران هسته ای را پذیرفته و بدانند که ایران از حرکت در این مسیر متوقف نخواهد شد.
تعامل جایگزین تقابل / گروه 1+5 باید ایران هسته ای را بپذیرند رئیس کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه غرب و آمریکا در دور جدید مذاکرات تعامل را به جای تقابل در دستور کار قرار دهند، گفت: بهترین راه برای نتیجه بخش بودن مذاکرات آن است که غرب و آمریکا واقعیت ایران هسته ای را پذیرفته و بدانند که ایران از حرکت در این مسیر متوقف نخواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/2992.jpg تعامل,جایگزین,تقابل,/,گروه,1+5,باید,ایران,هسته,ای,را,بپذیرند Icana

علاء‌الدین بروجردی در گفت وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت، علت خوش‌بینی غرب به نامه ارسال شده از سوی جلیلی را تفاوت شرایط امروز با گذشته خواند و افزود: اگر امروز شاهدیم که اروپا و غرب از موضوع از سرگیری مذاکرات استقبال می‌کنند نشان‌دهنده آن است که گروه 1+5 یک‌بار دیگر این واقعیت را لمس کرده که جمهوری اسلامی ایران با جدیت فعالیت هسته‌ای خود را پیگیری کرده و هیچ‌گاه از حق مسلم خود در دستیابی به فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای کوتاه نخواهد آمد.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اقدام موفقیت‌آمیز ایران در تامین سوخت 20 درصد راکتور تهران، ادامه داد: تعلل غرب در تامین سوخت راکتور تهران با وجود اخطارهای متعدد از سوی تهران در نهایت موجب شد ایران خود وارد عمل شده و صفحات سوخت مورد نیاز راکتور تهران را با غنی سازی 20 درصد تولید کند.

وی ادامه داد: این اقدام موفقیت‌آمیز نشان‌ داد که جمهوری اسلامی ایران امروز به لحاظ فناوری هسته‌ای به مرحله‌ای رسیده که اگر سیاست غرب در قبال ایران از تقابل به تعامل تغییر پیدا نکند بازنده نهایی خواهد بود، زیرا ایران به راه توسعه خود در جهت فعالیت هسته‌ای صلح آمیز ادامه خواهد داد.

این نماینده مردم در مجلس هشتم، خطاب به غرب و آمریکا، گفت: به نفع آمریکا و مجموعه کشورهای غربی است که واقعیت جمهوری اسلامی ایران را به عنوان کشوری هسته‌ای درک کرده و بپذیرند در برخورد با ایران هسته‌ای تعامل را جایگزین تقابل کنند.

 

پذیرش ایران هسته‌ای به نفع غرب و آمریکاست

بروجردی با تاکید بر موفقیت ایران در طراحی و ساخت سانتریفیوژهای نسل جدید و صفحات سوخت 20 درصد راکتور تهران، یادآور شد: موفقیت‌های ایران به اثبات رساند که ایران توانمندی برداشتن گام‌های بلند در بهره‌برداری از فناوری صلح‌آمیز انرژی هسته‌ای را در اختیار داشته بنابراین به نفع آنهاست که وارد تعامل با ایران شوند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی در مجلس هشتم، با یادآوری مصوبه مجلس مبنی بر تولید 20 هزار مگاوات سوخت، تاکید کرد: اگر کشورهای غربی در جهت ساخت نیروگاه هسته‌ای در کنار روس‌ها، وارد صحنه نشوند ضرر کننده اصلی بوده چون حرکت ایران در این مسیر غیرقابل توقف است.

 

بسته پیشنهادی ایران بهترین چارچوب مذاکرات آینده

عضو فراکسیون اصولگرایان در مجلس هشتم، بسته پیشنهادی را بهترین چارچوب مذاکرات آینده ایران و گروه 1+5 خواند و گفت: اگرچه تصمیم نهایی در این زمینه بر عهده شورای عالی امنیت ملی است اما به نظر می رسد بهترین محور، بسته پیشنهادی ایران باشد.

بروجردی با بی‌اثر خواندن تحریم‌های غرب و آمریکا برای توقف فعالیت هسته‌ای ایران، تاکید کرد: افرادی که فکر می‌کنند دور جدید مذاکرات در پی تشدید تحریم‌ها علیه ایران است به بیراهه رفته زیرا ایران از دهه اول انقلاب با انواع تحریم مواجه بوده و در سایه همین تحریم‌ها به فناوری هسته‌ای، فضایی، نانو تکنولوژی و ... دست یافته است، بنابراین هرگونه تحلیلی مبنی بر این که فشار تحریم ها ایران را به میز مذاکره بازگردانده است کاملا بی اساس است.

نماینده مردم بروجرد در مجلس هشتم، با تاکید بر اینکه چنین شیوه تفکری مذاکرات را عقیم خواهد گذاشت، یادآور شد: ملت ایران، ملتی نیست که در مقابل زور و فشارهای غیر منطقی کوتاه آمده و از دیگر کشورها تبعیت کند بلکه همواره از سیاست مستقل خود یعنی اقتدار نظام پیروی کرده است.

 

غرب، واقعیت ایران هسته‌ای را درک کند مذاکرات نتیجه بخش خواهد بود

وی درباره موفقیت آمیز بودن دور جدید مذاکرات، افزود: در این زمینه نباید شتابزده اظهارنظر کرد یعنی نه باید نگاه بدبینامه به مذاکرات آینده داشت و نه  مبنای خوش بینی داشت بلکه باید منتظر ماند تا ببینیم چه اتفاقی در صحنه مذاکرات خواهد افتاد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: اگر غرب و آمریکا واقعیت ایران جدید و توسعه یافته را درک کرده باشند سیاست آنها متفاوت از گذشته بوده و مذاکرات نتیجه مثبتی خواهد داشت در غیر این صورت مذاکره به نتیجه نخواهد رسید./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet