روز مجلس
1390/11/30 16:36:17
سرویس اقتصادی
با دستور وزیر نفت؛

صادرات نفت ایران به فرانسه و انگلیس قطع شد

با دستور رستم قاسمی وزیر نفت صادرات نفت شرکت ملی نفت ایران به پالایشگاه های فرانسه و انگلیس قطع شد. هفته گذشته اخباری از قطع صادرات نفت به برخی از کشورهای اروپایی همچون فرانسه به گوش می‌رسید.
صادرات نفت ایران به فرانسه و انگلیس قطع شد با دستور رستم قاسمی وزیر نفت صادرات نفت شرکت ملی نفت ایران به پالایشگاه های فرانسه و انگلیس قطع شد. هفته گذشته اخباری از قطع صادرات نفت به برخی از کشورهای اروپایی همچون فرانسه به گوش می‌رسید. https://cdn.icana.ir/d/019/8951.jpg صادرات,نفت,ایران,به,فرانسه,و,انگلیس,قطع,شد Icana

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، رستم قاسمی وزیر نفت امروز یکشنبه 30 بهمن ماه با صدور دستوری به مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران خواستار توقف صادرات نفت خام ایران به پالایشگاه ها و شرکتهای نفتی انگلیس و فرانسه شده است.

بر این اساس، شرکت ملی نفت ایران فروش و صادرات هرگونه نفت خام و میعانات گازی به پالایشگاههای نفتی این دو کشور اروپایی را تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق درآورد.

همچنین پیگیریهای صورت گرفته از وزارت نفت نشان می دهد شرکت ملی نفت ایران با ارسال نامه هایی به برخی از پالایشگاه‌های اروپایی ضمن تعیین ضرب الاجلی خواستار امضای قراردادهای بلند مدت خرید نفت خام بین 2 تا 5 سال شده است.

هفته گذشته خبری از توقف فروش نفت خام ایران به برخی کشورهای اروپایی چون فرانسه و تعیین اولتیماتوم برای برخی از آنها منتشر شده بود.

در همین حال برخی از وزیران نفت و انرژی کشورهای عضو اتحادیه اروپا هفته گذشته از جزئیات 3 پیش شرط ایران به برخی از پالایشگاههای اسپانیا، پرتغال، ایتالیا، فرانسه، انگلیس، یونان، هلند و آلمان خبر داده بودند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet