آغاز هفته وحدت
1390/12/01 13:11:06
سرویس استان ها
میرخلیلی:

نبض صنعت گردشگری استان هرمزگان کند می‌زند

نماینده میناب، جاسک و رودان با اشاره به اینکه اقدامات کارآمدی در راستای توسعه صنعت گردشگری هرمزگان انجام نمی‌شود، گفت: صنعت با اشتغال رابطه متقابل دارد و تقویت این بخش می‌تواند بسترهای زیادی برای اشتغالزایی ایجاد کند.
نبض صنعت گردشگری استان هرمزگان کند می‌زند نماینده میناب، جاسک و رودان با اشاره به اینکه اقدامات کارآمدی در راستای توسعه صنعت گردشگری هرمزگان انجام نمی‌شود، گفت: صنعت با اشتغال رابطه متقابل دارد و تقویت این بخش می‌تواند بسترهای زیادی برای اشتغالزایی ایجاد کند. https://cdn.icana.ir/d/019/16425.jpg نبض,صنعت,گردشگری,استان,هرمزگان,کند,می‌زند Icana

سید علی میرخلیلی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، افزود: استان هرمزگان یکی از مناطقی است که در حاشیه دریا قرار دارد و همچنین از جاذبه‌های تاریخی هم برخوردار است‌. از این رو با توسعه صنعت گردشگری می‌توان منابع اقتصادی این  استان را به نحوی مطلوب تقویت کرد.

نماینده مردم میناب، جاسک و رودان درمجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: خصوصیات اقلیمی وآب وهوایی  استان هرمزگان در برخی از فصول جاذبه‌های بسیاری دارد. در کنار این خصوصیات اقلیمی، آثار باستانی بی‌نظیری هم در این  استان وجود دارد و این نکته موجب شده است که این استان به یکی از مناطق توریستی کشور تبدیل شود.

وی ادامه داد: استان هرمزگان از نظر تقسیمات آب و هوایی از مناطق گرم و خشک به شمار می‌رود، به همین علت در تمامی فصول سال سواحل زیبای این استان می‌تواند بسیاری از گردشگران را از تمامی نقاط کشور به این استان بکشاند.

میرخلیلی افزود: گردشگری به عنوان عصای دست اقتصاد به شمار می‌آید و از این‌رو، جذب گردشگر به استان هرمزگان، می‌تواند وضعیت اقتصادی این منطقه را دگرگون کند.

وی ادامه داد: مسئولان و تمامی دستگاه‌های اجرایی باید دست در دست هم دهند تا صنعت گردشگری در کشورمان توسعه یابد، زیرا با توسعه صنعت گردشگری، علاوه بر بهبود مسایل اقتصادی، می‌توانیم آثار تاریخی و فرهنگی خود در گذر زمان را به دیگران نشان دهیم.

عضو فراکسیون روحانیون تصریح کرد: اگر نگاهی به کارنامه تاریخی کشورمان بیندازیم به سادگی می‌توانیم دستاوردهای بسیاری را مشاهده کنیم و به همین علت باید قدر شناس این فرهنگ غنی باشیم، چرا که کشور ما جایگاه درخشانی درآثار تاریخی در جهان دارد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس یادآور شد: دولت باید با یک برنامه‌ریزی کارآمد واصولی صنعت گردشگری را به نحو مطلوبی برطرف کند. از سویی نباید تنها به یک سری از مناطق کشور نظر داشته باشیم./  

 

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet