شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

ونایی از ایده حذف صفر از پول ملی انتقاد کرد

سرویس دیگر رسانه‌ها
یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت:ارزشمند شدن پول ملی تابع مولفه‌هایی چون تولید ثروت، توانمندکردن بخش تولید و تنظیم رابطه پولی و مالی دستگاه‌های اجرایی است.
یکشنبه 30 بهمن 1390 ساعت 19:15
ونایی از ایده حذف صفر از پول ملی انتقاد کرد یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت:ارزشمند شدن پول ملی تابع مولفه‌هایی چون تولید ثروت، توانمندکردن بخش تولید و تنظیم رابطه پولی و مالی دستگاه‌های اجرایی است. http://cdn.icana.ir/d/019/61.jpg ونایی,از,ایده,حذف,صفر,از,پول,ملی,انتقاد,کرد Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛حسن ونایی با انتقاد از ایده حذف صفر از پول ملی،آن را حاصل تفکر برخی افرادی دانست که با تصمیمات خود بر بازار ارز و طلا تاثیر منفی گذاشتند.

نماینده مردم ملایر با اشاره به مولفه‌های قدرتمند شدن ریال در برابر سایر ارزها، گفت: برخی مدیران اقتصادی با رها کردن این مولفه‌های موثر اقتصادی در پی معلول‌ها رفته و درصدد حذف صفر از واحد پول ملی هستند، که حذف صفر از پول ملی می‌تواند بر ارزش برابری ریال در برابر سایر ارزهای رایج دنیا تاثیر منفی بگذارد.

ونایی حذف صفر از پول ملی را به صلاح ندانست و افزود:بازگرداندن ارزش به واحد پول ملی معادله چندوجهی است، که مدیران اقتصادی باید به مولفه‌های آن توجه کنند.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ابراز عقیده کرد:درحالی که با معادله‌ای چندوجهی در بازگرداندن قدرت برابری به ریال در برابر سایر ارزهای رایج دنیا مواجهیم، برخی افراد پیگیر حذف صفر از پول ملی به‌گونه‌ای تبلیغ می‌کنند که گویی ارزش ریال با حذف صفر از پول ملی بازگردانده می‌شود.

ونایی ورود مجلس به موضوع برخی چالش‌ها و مشکلات اقتصادی را خواستار شد و افزود: نمایندگان مجلس پس از پایان تعطیلات باید تدبیری اساسی کرده و برای رفع مشکلات اقتصادی راهکار ارائه دهند.

نماینده مردم ملایر تخصیص سهم تولید از منابع حاصل از هدفمندی یارانه‌ها را خواستار شد و افزود: باید از تولید و صنعت حمایت شود، تا قدرت پول ملی افزایش یابد. قوانین اقتصادی باید به درستی اجرا شود. ضمن آن که ضروری است بانک مرکزی در اجرای سیاست‌های پولی و مالی بسیار دقت کند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000