شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1390/12/01 11:35:33
سرویس اقتصادی
پرداخت نشدن سهم تولید از هدفمندی یارانه‌ها قیمت‌ها را افزایش داده است

دلخوش: گرانی مولود نبود کنترل و نظارت مطلوب بر بازار است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس هشتم با بیان این که گرانی کالاها در آستانه سال نو فشار مضاعفی را به مردم وارد می‌کند، گفت: گرانی مولود نبود کنترل و نظارت مطلوب بر بازار است؛ انتظار است نهادهای نظارتی در کنترل بازار بهتر عمل کنند.
دلخوش: گرانی مولود نبود کنترل و نظارت مطلوب بر بازار است عضو کمیسیون اقتصادی مجلس هشتم با بیان این که گرانی کالاها در آستانه سال نو فشار مضاعفی را به مردم وارد می‌کند، گفت: گرانی مولود نبود کنترل و نظارت مطلوب بر بازار است؛ انتظار است نهادهای نظارتی در کنترل بازار بهتر عمل کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/5178.jpg دلخوش:,گرانی,مولود,نبود,کنترل,و,نظارت,مطلوب,بر,بازار,است Icana

سیدکاظم دلخوش اباتری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خانه ملت گفت: در روزهای اخیر شاهد افزایش شدید قیمت کالاهای اساسی مورد نیاز مردم هستیم و در چنین شرایطی باید سازمان تعزیرات و سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان عملکرد بهتری در انجام وظایف خود داشته باشند.

نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی با بیان این که انتخابات مجلس شورای اسلامی پیش رو است، اظهار داشت: در چنین شرایطی تبلیغات منفی دشمنان برای دلسرد کردن مردم نیز رنگ و بوی تازه‌ای گرفته و دولت باید در چنین شرایطی ضمن مقابله با گرانفروشی شرایط رفاه را برای مردم فراهم کند.

وی با تاکید بر این که بخشی از گرانی کالاها ناشی از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها است، افزود: متاسفانه سهم بخش تولید از هدفمندی یارانه‌ها پرداخت نشد و اگر این اتفاق صورت می‌گرفت ضمن اشتغال‌زایی و کمک به تولید از افزایش قیمت کالاها نیز جلوگیری می‌شد.

دلخوش اباتری بخشی از گرانی کالاها را نیز به دلیل تحریم‌های اعمال شده علیه ایران دانست و تصریح کرد: تحریم‌های صورت گرفته در تولید تاثیر گذاشته و بسیاری از تولیدکنندگان دچار مشکلاتی شده‌اند که به امید خدا با تدبیر مسوولان تحریم‌ها شکست خواهد خورد.

وی افزود: تحریم‌ها ارتباط اقتصادی ما با سایر کشورها را تضعیف‌ کرده و کمی بر قیمت کالاها تاثیر گذاشته است که با برقراری تعادل در بازار بدون شک این مشکل مرتفع خواهد شد.

عضوکمیسیون اقتصادی مجلس عدم کنترل و نظارت بر بازار را یکی دیگر از دلایل گرانی کالاها ارزیابی کرد و گفت: گرانی مولود نبود کنترل و نظارت مطلوب بر بازار است؛ دستگاه‌های نظارتی باید بسیار بیشتر و بهتر از وضع موجود بر بازار نظارت داشته باشند اما متاسفانه در آستانه سال نو این اتفاق رخ نداده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet