خبرگزاری خانه ملت

انتخابات ریاست جمهوری
1390/12/01 11:40:12
سرویس سیاسی
حسن غفوری‌فرد:

قوه قضائیه با کمک پلیس بین‌الملل متخلفان را به کشور بازگرداند

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس با بیان اینکه تعلل در رسیدگی به پرونده اخلال در نظام اقتصادی کشور زمینه فرار عده‌ای از متهمان را فراهم کرد، گفت: چنانچه جرم این افراد به اثبات برسد دستگاه قضا می‌تواند از طریق پلیس بین‌الملل آن‌ها را به کشور بازگرداند.
قوه قضائیه با کمک پلیس بین‌الملل متخلفان را به کشور بازگرداند عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس با بیان اینکه تعلل در رسیدگی به پرونده اخلال در نظام اقتصادی کشور زمینه فرار عده‌ای از متهمان را فراهم کرد، گفت: چنانچه جرم این افراد به اثبات برسد دستگاه قضا می‌تواند از طریق پلیس بین‌الملل آن‌ها را به کشور بازگرداند. https://cdn.icana.ir/d/019/7934.jpg قوه,قضائیه,با,کمک,پلیس,بین‌الملل,متخلفان,را,به,کشور,بازگرداند Icana

حسن غفوری‌فرد در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، حادثه اخلال در نظام اقتصادی کشور را اتفاقی دردناک برای کشور خواند و افزود: این موضوع هم اعتماد مردم به نظام و هم اعتبار نظام را دچار خدشه کرد که در نهایت برای رسیدگی به متخلفان و عاملان چنین تخلفی،  پرونده 12 هزار صفحه‌ای تشکیل شد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه تاخیر در رسیدگی به پرونده اخلال در نظام اقتصادی موجب شد تا عده‌ای از فرصت استفاده کرده و از کشور خارج شوند، ادامه داد: به نظر می‌رسد باید مقداری سریع‌تر رسیدگی به این پرونده در دستور کار قرار می‌گرفت تا زمینه خروج متهمان از کشور فراهم نشود.

وی درباره اقدامات لازم برای رسیدگی به جرم افرادی که از کشور خارج شده و در این پرونده دست داشته اند، گفت: چنانچه جرم آنها محرز شود ایران می‌تواند با استفاده از پلیس بین‌الملل زمینه بازگشت آن‌ها را به کشور فراهم و رسیدگی به جرم آنها را با جدیت در دستور کار قرار دهد.

عضو کمیسیون انرژی در مجلس هشتم با بی سابقه خواندن چنین تخلفی در کشور، یادآور شد: اگر یک دهم چنین اتفاقی در هر کشوری رخ می‌داد مسئولان‌شان خودکشی می کردند، ما در مجلس اعلام کردیم خودکشی پیش کش، عاملان این تخلف حداقل از مردم عذرخواهی کرده و استعفا دهند، اما در عمل شاهد بودیم که عده‌ای نه تنها استعفا نداده بلکه طلبکارانه اعلام کردند که باید از ما تشکر شود.

وی با مثبت ارزیابی کردن موضع‌گیری مجلس در رسیدگی به پرونده اخلال در نظام اقتصادی کشور، یادآور شد: اگرچه این اتفاق در مجموعه قوه مجریه رخ داد و دولت موظف بود توجه بیشتری برای جلوگیری از بروز آن لحاظ کند اما این موضوع سلب مسئولیت از مجلس نیست و اگر مجلس هم نظارت دقیق‌تری می‌کرد این اتفاق رخ نمی داد.

غفوری فرد با مثبت ارزیابی کردن عملکرد قوه قضائیه در رسیدگی به این پرونده، گفت: قوه قضائیه در رسیدگی به این پرونده با تشکیل پرونده 12 هزار نفری نشان داد جدیت زیادی در رسیدگی به این پرونده داشته و دارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet