هدر اصلی
1390/12/01 11:46:59
سرویس سیاسی
لاریجانی در دیدار جامعه اسلامی مهندسین استان قم:

درگیری‌های سیاسی مانع پیشرفت کشور نشود

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اگر مجلس بخواهد ریل گذار باشد باید از بنیه علمی و تخصصی بهره مند باشد، تاکید کرد: باید تلاش شود گروه‌های سیاسی در کشور به این مسائل توجه داشته باشند و نباید گفتمان مسلط سیاسی مانع از ظهور و بروز استعداد افراد متخصص ‌شود.
درگیری‌های سیاسی مانع پیشرفت کشور نشود رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اگر مجلس بخواهد ریل گذار باشد باید از بنیه علمی و تخصصی بهره مند باشد، تاکید کرد: باید تلاش شود گروه‌های سیاسی در کشور به این مسائل توجه داشته باشند و نباید گفتمان مسلط سیاسی مانع از ظهور و بروز استعداد افراد متخصص ‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/6815.jpg درگیری‌های,سیاسی,مانع,پیشرفت,کشور,نشود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از اداره اخبار مجلس شورای اسلامی، علی لاریجانی در دیدار جامعه اسلامی مهندسین استان قم، با ابراز خرسندی از تشکیل تشکل‌های تخصصی در استان قم اظهار داشت: در مجلس شورای اسلامی در زمینه شکل گیری تشکل‌ها زمینه‌ای فراهم شد تا این تشکل‌ها شکل مناسبی بگیرند.

فضای نامناسب سیاسی؛ ریشه برخی از مشکلات کشور

وی تصریح کرد: رویکرد مجلس این است که انجام امور به متخصصین واگذار شود و در بستر اجرای اصل 44 ، همه تلاش مجلس این بود که کارها از حالت دولتی خارج شده و به سمت بخش خصوصی و مردم هدایت شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه وجود برخی نوسانات و مشکلات نشأت گرفته از فضای نامناسب سیاسی در کشور است، بیان داشت: می‌توانیم بببنیم چه میزان از ادبیات سیاسی که در کشور رایج است مربوط به مباحث اصلی و ضروری کشور  و مسائل آبادانی و پیشرفت بوده و چه میزان مربوط به هیاهوها و کشمکش‌های بلاوجه و حرافی سیاسی است.

گفتمان رایج در کشور به سمت کارهای تخصصی سوق داده شود

وی با اشاره به اینکه توجه جامعه به سمت حرف‌های کلی و کشمکش‌های بی سود سوق داده می‌شود، اظهار داشت: باید گفتمان رایج در کشور به سمت کارهای تخصصی سوق داده شود، ولی متاسفانه شاهد هستیم در کشور ما هر از چندگاهی برخی بادها وزیده و بر امور دیگر غلبه می‌کند.

دکتر لاریجانی با اشاره به اینکه پیشرفت کشور امری پیوسته و دارای مولفه‌های چند ارزشی است، افزود: کشور باید پیشرفت متوازن داشته باشد و این مهم باید در فضای آرامش دنبال شده و گفتمان علمی حاکم باشد.

نباید درگیری‌های سیاسی در پیشرفت کشور تاثیربگذارد

وی با تاکید بر اینکه نباید درگیری‌های سیاسی و حرف‌های کم بهره در پیشرفت کشور تاثیربگذارد، گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی هر از چند گاهی مشاهده شده که برخی سخنان فکر نظام یافته را در اداره کشور پس می‌زند.

رئیس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: مسئله دیگر که اکنون لازم است در کشور به آن توجه شود، این است که باید یک مدل برای توسعه را مبنا قرار داده و بر اساس آن حرکت کنیم.

وی با تاکید بر اینکه توسعه کشور باید در مسیری دنبال شود که در آن استقامت داشته باشیم، بیان داشت: متاسفانه برخی اوقات با رفتارهای زیگزاگی در توسعه کشور مواجه هستیم.

گفتمان مسلط سیاسی مانع از ظهور استعداد افراد متخصص نشود

لاریجانی با تاکید بر پیروی از سیاست‌های کلی و مصوب نظام گفت: سیاست‌های کلی بستر لازم برای تدوین قوانین را مشخص می‌کند ولی در برخی زمینه‌ها فقر سیاست‌های کلی نیز قابل مشاهده است.

وی با اشاره به ضرورت اجرای قانون افزود: در زمینه‌های معدن، کشاورزی و ساختمان قوانین وجود دارد، ولی متاسفانه در برخی جاها به ویژه دامپروری و کشاورزی از ظرفیت‌ها و قوانین، استفاده لازم نشده است.

نماینده مردم قم در خانه ملت با اشاره به بنیه قوی مجلس هشتم در بخش کشاورزی و دامپروری خاطرنشان کرد: کمیسیون کشاورزی و دامپروری مجلس به دلیل وجود نیروهای متخصص از کمیسیون‌های فعال به شمار می‌رفت.

وی با اشاره به اینکه اگر مجلس بخواهد ریل گذار باشد باید از بنیه علمی و تخصصی بهره مند باشد، تاکید کرد: باید تلاش شود گروه‌های سیاسی در کشور به این مسائل توجه داشته باشند و نباید گفتمان مسلط سیاسی مانع از ظهور و بروز استعداد افراد متخصص ‌شود.

دکتر لاریجانی اضافه کرد: اگر کسی در مجلس بخواهد قوانین در ذهنش تراوش کند، باید صاحب تفکر و تخصص بوده و باید این مسئله مورد توجه قرار گیرد.

باید کارهای تخصصی را به نیروهای متخصص واگذار کرد

وی با اشاره به اینکه در کشور ما احزاب قوی شکل نگرفته است، اضافه کرد:‌ باید کارهای تخصصی را به نیروهای متخصص واگذار کرد و و اگر این مهم انجام شد اداره کشور آسان‌تر می‌شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر اجرای اصل 44 قانون اساسی گفت: استفاده از بخش‌های متخصص در تصمیم‌گیری‌ها و تصمیم سازی‌ها امری شایسته است و در قم ظرفیت‌های خوبی در زمینه‌های تخصصی وجود دارد که باید از این ظرفیت‌ها بیشتر بهره برداری کرد.

انتهای پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet