هدر اصلی
1390/12/01 11:57:51
سرویس بین الملل
ابراهیمی در آستانه مذاکرات ایران با 1+5؛

سفر دوم بازرسان آژانس به تهران نشانه حقانیت برنامه هسته‌ای ایران است

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هشتم،با بیان اینکه سفر دوم بازرسان آژانس به تهران نشانه حقانیت برنامه هسته‌ای ایران و حجت را برای ۱+۵ تمام کرد، گفت: غرب و آمریکا سفر دوم بازرسان را به معنای صلح‌آمیز بودن برنامه هسته‌ای ایران بپذیرند.
سفر دوم بازرسان آژانس به تهران نشانه حقانیت برنامه هسته‌ای ایران است نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هشتم،با بیان اینکه سفر دوم بازرسان آژانس به تهران نشانه حقانیت برنامه هسته‌ای ایران و حجت را برای 1+5 تمام کرد، گفت: غرب و آمریکا سفر دوم بازرسان را به معنای صلح‌آمیز بودن برنامه هسته‌ای ایران بپذیرند. https://cdn.icana.ir/d/019/13019.jpg سفر,دوم,بازرسان,آژانس,به,تهران,نشانه,حقانیت,برنامه,هسته‌ای,ایران,است Icana

حسین ابراهیمی درگفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت، درباره حضور بازرسان آژانس در تهران، گفت: سفر دوم بازرسان آژانس به تهران حجت را برای 1+5 تمام کرد.

نماینده مردم بیرجند و درمیان در مجلس شورای اسلامی، افزود: اگر بازرسان در دور قبلی سفرها با مورد مشکوکی روبه‌رو شده بودند از سفر مجدد خودداری می‌کردند؛ با توجه به اینکه این سفر برای رفع ابهام  صورت گرفته نشان می‌دهد که با قبول بازرسان آژانس به صلح‌آمیز بودن برنامه هسته‌ای ایران 1+5 و آژانس بین المللی انرژی اتمی هم باید این واقعیت را قبول کند.

وی، با بیان این که پیام حضور مجدد بازرسان آژانس در تهران به غرب و آمریکا این است که بازرسان در دور قبلی سفر به نتایج خوبی رسیده‌اند، اظهار کرد: غرب و آمریکا سفر دوم بازرسان را به معنای صلح‌آمیز بودن برنامه هسته‌ای ایران بپذیرد.

این عضو فراکسیون روحانیت مجلس هشتم ، با تاکید بر این که در آستانه مذاکرات ایران با 1+5 بازرسی‌های آژانس می‌تواند در روند مذاکرات تاثیر مثبتی بگذارد، اضافه کرد: گزارش مثبتی که بازرسان از دور اول سفرها داده‌اند نشان داد که واقعیت برنامه هسته‌ای ایران، کم کم مورد پذیرش قرار گرفته و حرکت ایران در مسیر هسته‌ای انحرافی نبوده است.

ابراهیمی با بیان اینکه گزارش  دور اول سفرها بود که سرعت غرب را برای پیگیری مذاکرات ایران با 1+5 تسریع داد، گفت:هم اشتون مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و هم کلینتون مذاکرات ایران با 1+5  را بعد از نامه جلیلی پذیرفته‌اند و  از آن استقبال کرده‌اند ، شاید این پذیرش و استقبال نتیجه گزارش دور اول بازرسان آژانس باشد.

نماینده مردم بیرجند، با بیان این که بازرسی دوم مکمل بازرسی اول است، گفت: با برطرف شدن ابهامات باقی مانده جای دیگری برای ابهام در مذاکره با 1+5 و آژانس باقی نمی‌ماند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هشتم، تصریح کرد: بازرسان آژانس با گزارش دوم خود مساله‌ای که تبدیل به بحران برای غرب شده را برای همیشه حل خواهند کرد. از طرفی ایران هم علاقه‌مند به از سرگیری مذاکرات  است.

یک تیم از بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی برای دومین بار در طول یکماه به منظور مذاکره با مقامات جمهوری اسلامی ایران در خصوص برنامه هسته‌ای کشورمان، صبح امروز دوشنبه وارد تهران شدند.

/ پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet