روز مجلس
1390/12/01 12:14:36
سرویس اقتصادی
مجید نصیرپور سردهایی:

تحقق بودجه عملیاتی به تحول ساختارهای اداری نیاز دارد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر لزوم تحول ساختارهای اداری در کشور گفت:ساختارهای اداری کشور ما برای ایجاد بستر به منظور ارائه و تحقق بودجه عملیاتی باید مهیا شود.
تحقق بودجه عملیاتی به تحول ساختارهای اداری نیاز دارد عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر لزوم تحول ساختارهای اداری در کشور گفت:ساختارهای اداری کشور ما برای ایجاد بستر به منظور ارائه و تحقق بودجه عملیاتی باید مهیا شود. https://cdn.icana.ir/d/019/13674.jpg تحقق,بودجه,عملیاتی,به,تحول,ساختارهای,اداری,نیاز,دارد Icana

مجید نصیرپور سردهایی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت گفت:بودجه عملیاتی با توجه به مزایای آن نیازی است که باید بیش از پیش به آن توجه شود چرا که ساختار این بودجه بازده‌های بسیار بالاتری را در پی دارد.

نماینده مردم سراب و مهربان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم تحول ساختارهای اداری در کشور گفت:ساختارهای اداری کشور ما برای ایجاد بستر به منظور ارائه و تحقق بودجه عملیاتی باید مهیا شود.

نصیرپور با تاکید بر این که برای تحقق و اجرای بودجه عملیاتی در جامعه باید اندازه دولت را به یک حجم منطقی رساند گفت:وجود دستگاه های موازی باعث هدر رفت بودجه کشور می شود .

وی ادامه داد: در حال حاضر بین عملکرد دستگاه ها و بودجه ای که در اختیار انها قرار می گیرد،تناسبی وجود ندارد درصورتیکه این ارتباطات باید وجود داشته باشد به این معنی که بودجه ها باید به عملکرد تخصیص داده شود نه به منابع.

نصیرپور با تاکید بر این که برای پیاده‌سازی بودجه عملیاتی نیازمند کسر ردیف‌های متفرقه بودجه هستیم، گفت: نظام فنی ،اجرایی و پیمانکاری اصلاح و قیمت تمام شده خدمات در بخش اداری دولت باید محاسبه دقیق شود، تا زمانی که قیمت تمام شده خدمات محاسبه نشود بودجه عملیاتی تخصیص نمی یابد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس بودجه عملیاتی را دارای راندمان بازدهی بالاتر از بودجه سنتی توصیف و تصریح کرد: در بودجه بندی عملیاتی این مهم در نظر گرفته می شود که هزینه انجام شده ما را به کجا رسانده است و از آثار اجتماعی و اقتصادی مدنظر به چند درصد از آن دست پیدا کرده ایم بنابراین در بودجه عملیاتی وجوهی که خرج می‌شود نتیجه بخش است و آثار اجتماعی مثبت را به دنبال خواهد داشت.

وی تاکید کرد: برای تحقق کامل بودجه عملیاتی ناگزیر از  اصلاح ساختار اداری در جامعه هستیم چرا که تا زمانی که ساختار اداری یک پارچه در دستگاه های اجرایی موجود نباشد نمی توان مقدمات لازم را برای تحقق بودجه عملیاتی مهیا کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet