انتخابات ریاست جمهوری
1390/12/01 13:23:09
سرویس اقتصادی
کوثری:

واگنهای مترو چشم انتظار همکاری دولت و شهرداری

عضو هیات رئیسه مجمع نمایندگان تهران، بر لزوم همکاری دولت با شهرداری تهران برای ترخیص واگن‌های مترو از گمرک تاکید کرد.
واگنهای مترو چشم انتظار همکاری دولت و شهرداری عضو هیات رئیسه مجمع نمایندگان تهران، بر لزوم همکاری دولت با شهرداری تهران برای ترخیص واگن‌های مترو از گمرک تاکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/5621.jpg واگنهای,مترو,چشم,انتظار,همکاری,دولت,و,شهرداری Icana

اسماعیل کوثری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از عدم تخصیص اعتبارات لازم برای ترخیص واگن‌های مترو، اظهار کرد: متاسفانه در مورد موضوعات مالی شفافیت لازم وجود ندارد و ارقام اعتبارات پرداخت شده و مطالبات معوقه تفکیک نشده‌اند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس هشتم، با اشاره به حضور نمایندگان دولت در مجلس و توضیحات آنان در این رابطه، افزود: دولت اظهار می‌کند که بانک‌های عامل به علت بدهکار بودن شهرداری تهران نمی‌توانستند به شهرداری تهران مبلغی پرداخت کنند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هشتم، با تاکید بر لزوم همکاری دولت و شهرداری در این زمینه، تصریح کرد: این موضوع و پیگیری‌های مربوط به آن همیشه در دستور کار مجلس بوده است، تا واگن های مترو هر چه زودتر از گمرک به تهران و کلان‌شهرها بیایند و در خدمت مردم قرار گیرند.

قلی‌ها مدیر عامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه درباره ترخیص واگن‌های مترو اظهار کرده است که باید ۸۰ میلیارد تومان پول دهیم؛ پول نداده‌ایم واگن‌ها مانده‌است و متروکه شده است، این در حالیست که رحیم ممبینی معاون بودجه معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست‌جمهوری نیز اعلام کرده دولت به بیش از آنچه برای مترو تعهد کرده بود عمل کرده است.

از سوی دیگر مشکلات متروی تهران به‌دلیل عدم‌پرداخت یارانه بلیت و تمرد دولت از پرداخت 2میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی به مترو روزبه‌روز در حال افزایش است. نمایندگان دولت نیز دی ماه سال جاری با حضور در کمیسیون عمران مجلس در پاسخ به سئوال‌های نمایندگان مجلس، اظهار کردند که موانع استفاده از تسهیلات را مطابق قانون برای مترو فراهم کرده؛ اما مترو بدهی‌هایی به بانک‌ها دارد که نمی‌تواند از این تسهیلات استفاده کند/

پایان پیام.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet