روز مجلس
1390/12/01 15:55:23
سرویس استان ها
خباز:

شهرستان کاشمر با خشک‌سالی‌های شدید مواجه شده است

نماینده مردم کامشر، بردسکن و خلیل‌آباد در مجلس با تاکید بر اینکه بروز خشک‌سالی‌های متوالی سبب افت شدید منابع آبی شده، گفت: ۶۸۸ منبع آبی شهرستان کاشمر در حال حاضر به جهت خشکسالی‌های اخیر با افت شدید مواجه شده است.
شهرستان کاشمر با خشک‌سالی‌های شدید مواجه شده است نماینده مردم کامشر، بردسکن و خلیل‌آباد در مجلس با تاکید بر اینکه بروز خشک‌سالی‌های متوالی سبب افت شدید منابع آبی شده، گفت: 688 منبع آبی شهرستان کاشمر در حال حاضر به جهت خشکسالی‌های اخیر با افت شدید مواجه شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/10864.jpg شهرستان,کاشمر,با,خشک‌سالی‌های,شدید,مواجه,شده,است Icana

محمدرضا خباز در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت با اشاره به مشکلات به وجود آمده ناشی از خشک‌سالی برای کشاورزان، تصریح کرد: اگرچه دولت‌های نهم و دهم توجه ویژه‌ای به بخش کشاورزی داشته‌اند اما با توجه به اینکه کشاورزی در سال‌های اخیر گرفتار خشکسالی و برخی مسائل طبیعی شده، به یک حمایت جدی نیاز دارد.

نماینده مردم کاشمر، بردسکن و خلیل‌آباد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:‌ باید طرح برنامه‌ها و مشکلات بخش کشاورزی باید براساس برنامه‌ریزی و انجام کار کارشناسی باشد و بحث اقتصاد در بخش کشاورزی باید در سال جهاد اقتصادی مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: بخش کشاورزی در بحث خودکفایی و عدالت اجتماعی از یک اهمیت بسیار بالایی برخوردار است که با توجه به آن می‌توان اقتصاد را به نقاط و روستاهای دوردست منتقل کرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید به اینکه افزایش درآمد مردم در روستاها منجر به نزدیک شدن به عدالت اجتماعی می‌شود، بیان داشت: قطعا کمک به کشاورزی کمک به تولید، اقتصاد، عدالت و اشتغال در بخش‌های مختلف است.

خباز گفت: 688 منبع آبی  شهرستان کاشمر در حال حاضر به جهت خشکسالی‌های اخیر با افت شدید مواجه شده است.

این نماینده مردم در مجلس هشتم بیان کرد: باید جهت آبیاری مزارع و باغات و نیز در راستای پایداری منابع آبی، اعتبارات دولتی لازم جهت اجرای کانال‌ها و لوله‌های انتقال آب و احیا و مرمت قنوات اختصاص یابد.

عضو فراکسیون اقلیت مجلس یادآور شد: با این شرایط، اغلب روستاییان به سمت دامپروری روی آورده‌اند؛ اما از سویی همین دامداران به مشکلاتی دچار شده‌اند که کشاورزان با آن دست و پنجه نرم می‌کردند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet