هدر اصلی
1390/12/01 14:25:57
سرویس استان ها
بائوج لاهوتی با هشدار نسبت به کاهش تولید ابریشم در کشور:

واردات بی‌رویه ابریشم این صنعت را در آستانه نابودی قرار داده است

نماینده مردم لنگرود با بیان اینکه بزرگترین کارخانه ابریشم در شهرستان لنگرود واقع در استان گیلان قرار داد، گفت: وارادت بی‌رویه ابریشم، تولید این محصول را از ۷ هزار تن به ۵۰۰تن کاهش داده و به این ترتیب، صنعت ابریشم در آستانه نابودی قرار داده است.
واردات بی‌رویه ابریشم این صنعت را در آستانه نابودی قرار داده است نماینده مردم لنگرود با بیان اینکه بزرگترین کارخانه ابریشم در شهرستان لنگرود واقع در استان گیلان قرار داد، گفت: وارادت بی‌رویه ابریشم، تولید این محصول را از 7 هزار تن به 500تن کاهش داده و به این ترتیب، صنعت ابریشم در آستانه نابودی قرار داده است. https://cdn.icana.ir/d/019/8463.jpg واردات,بی‌رویه,ابریشم,این,صنعت,را,در,آستانه,نابودی,قرار,داده,است Icana

مهرداد لاهوتی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، افزود: درسفردوم هیأت دولت، مصوب شد که تعرفه واردات ابریشم افزایش یابد اما کسی توجهی به این موضوع نشان نداد.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: اگر فکری اساسی برای توسعه صنعت ابریشم درکشور نشود این محصول که می‌توانند درعرصه جهانی منافع اقتصادی کارآمدی برای کشورمان داشته باشد و برای افراد بسیاری اشتغال ایجاد کند، در آستانه از نابودی قرار می‌گیرد. 

این نماینده مجلس هشتم یکی از راهکارهای مقابله با واردات بی‌رویه ابریشم را سپردن وظایف بازرگانی به وزارات جهاد کشاورزی، خواند و گفت: این وزارتخانه می‌تواند به‌نحوی مطلوب تعرفه‌ها را کنترل کند. تا زمانی که این کنترل انجام نشود، نمی‌توان به صنعت ابریشم در کشور امیدی داشت.

بائوج لاهوتی مساله واردات بی‌رویه را تنها به صنعت ابریشم محدود نداست و درباره واردات برنج درکشور، تصریح کرد: دو میلیون و 800 هزار تن برنج در کشور مصرف می‌شود که از این مقدار دو میلیون و 300 هزار تن آن برنجی است که در کشور تولید می‌شود. واردات بیش از نیاز، کشاورزی منطقه را دچار مشکل می‌کند.

وی افزود: ما دراستانی هستیم که حدود هزار و 200 میلی‌متر بارندگی دارد واز این رو می‌تواند با بهره‌گیری از این هدیه الهی، به نتایج بسیار خوبی رسید. هم اکنون مطالعات روی چهار سد لاستیکی در شهر لنگرود آغازشده و یکی از سدها به مرحله بهره‌برداری رسیده است و امیدواریم بقیه سدها نیز به سرعت ساخته شوند. این امر موجب می‌شود که ما در زمینه تولید برنج در کشوربه پیشرفت چشمگیری دست یابیم و نیازی به واردات این محصول نداشته باشیم.

عضو کمیسیون عمران در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: دولت باید حمایت از تولیدات داخلی در راس امور اقتصادی قرار دهد زیرا با تقویت محصولات داخلی می‌توانیم بیش از پیش در عرصه اقتصادی توسعه پیدا کنیم./

پایان پیام 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet