هدر اصلی
1390/12/02 10:32:02
سرویس اقتصادی
فخرالدین حیدری:

افزایش مجدد قیمت حامل‌های انرژی به تورم پرو بال می‌دهد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه افزایش قیمت حامل های انرژی در فاز دوم هدفمندی یارانه ها باید با شیب ملایمی همراه باشد، گفت: اگر دولت بخواهد با شیب تندی قیمت حامل های انرژی را افزایش دهد یک بحران در هدفمندی یارانه ها به وجود می آید.
افزایش مجدد قیمت حامل‌های انرژی به تورم پرو بال می‌دهد عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه افزایش قیمت حامل های انرژی در فاز دوم هدفمندی یارانه ها باید با شیب ملایمی همراه باشد، گفت: اگر دولت بخواهد با شیب تندی قیمت حامل های انرژی را افزایش دهد یک بحران در هدفمندی یارانه ها به وجود می آید. https://cdn.icana.ir/d/019/5791.jpg افزایش,مجدد,قیمت,حامل‌های,انرژی,به,تورم,پرو,بال,می‌دهد Icana

فخرالدین حیدری در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت در واکنش به سخنان وزیر صنعت، معدن و تجارت در مورد افزایش قیمت حامل های انرژی در فاز دوم هدفمندی یارانه ها گفت: مجلس در این مورد بحث‌های زیادی کرده است و نظر نمایندگان این است که قیمت حامل های انرژی باید با شیب ملایمی افزایش یابد زیرا در غیر این صورت عواقب زیانباری را به دنبال دارد.

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس افزایش 20 درصدی قیمت حامل های انرژی در فاز دوم هدفمندی را مصوب کرده است، اظهار داشت: نظر مجلس این است که این مصوبه باید در طول یک سال اجرا شود اما متأسفانه در فاز اول هدفمندی یارانه ها نیز شاهد بودیم که دولت قیمت حامل های انرژی را با شیب تندی افزایش داد.

وی افزود: همانطور که شاهد بودیم این اقدام دولت قیمت کالاهای مورد نیاز مردم را چندین برابر افزایش داد و فشار مضاعفی را هم به قشر تولید کننده و هم به قشر مصرف کننده وارد کرد.

حیدری با بیان اینکه افزایش قیمت حامل های انرژی با شیب تند آثار تورمی خود را روز به روز بیشتر نشان می دهد، تصریح کرد: متأسفانه قشر آسیب پذیر جامعه بیشترین ضرر و زیان را از این موضوع می بیند.

این نماینده مجلس هشتم در مورد تأثیر افزایش قیمت حامل های انرژی در بخش تولید گفت: این موضوع باعث می شود سرمایه گذاران در صنعت و تولید به مشکل بخورند و افرادی هم که قصد سرمایه گذاری دارند اطمینان خود را از دست بدهند.

حیدری با تأکید بر اینکه افزایش قیمت حامل های انرژی در فاز دوم هدفمندی یارانه ها قیمت تمام شده در بخش تولید را بالا می برد، اظهار داشت: در چنین شرایطی تولید کننده مجبور است یا کیفیت کالا را کاهش دهد و یا افزایش قیمت سوخت را از طریق افزایش قیمت کالا و فشار به مصرف کننده جبران کند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با انتقاد از عدم پرداخت سهم بخش تولید در فاز اول هدفمندی یارانه ها گفت: قطعاً تداوم چنین رویه ای در فاز دوم موجب ضرر و زیان تولید کننده و آسیب به مصرف کننده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet