روز مجلس
1390/12/01 16:26:23
سرویس سیاسی
یک هفته پس از تشکیل دولت جدید کویت؛

سوال از نخست‌وزیر کویت از دستور کار نمایندگان مخالف خارج شد

نمایندگان مخالف دولت کویت تحت فشار دیگر نمایندگان پارلمان طرح سوال از نخست‌وزیر این کشور را از دستور کار خود خارج کردند.
سوال از نخست‌وزیر کویت از دستور کار نمایندگان مخالف خارج شد نمایندگان مخالف دولت کویت تحت فشار دیگر نمایندگان پارلمان طرح سوال از نخست‌وزیر این کشور را از دستور کار خود خارج کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/4236.jpg سوال,از,نخست‌وزیر,کویت,از,دستور,کار,نمایندگان,مخالف,خارج,شد Icana

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت به نقل از آسوشیتدپرس، نمایندگان پارلمان کویت که تنها یک هفته پس از تشکیل کابینه جدید این کشور قصد برگزاری جلسه سوال از نخست‌وزیر این کشور را داشتند به درخواست دیگر نمایندگان مجلس، آن را از دستور کار خود خارج کنند.
این طرح از سوی «عبادی الوسمی» نماینده پارلمان کویت با همراهی دیگر نمایندگان مخالف دولت تدوین شده بود.
به گفته دیگر نمایندگان، دولت کویت در اوایل راه قرار دارد و زمان برای تحقق وعده‌های داده شده از سوی نخست‌وزیر جدید همچنان وجود دارد.
تصمیم‌گیری برای پرسش از «شیخ جابر المبارک» نخست‌وزیر جدید کویت در حالی صورت گرفت که تنها یک هفته از تشکیل کابینه جدید این کشور و برگزاری نخستین جلسه از پارلمان جدید کویت می‌گذرد.
نخست‌وزیر کویت همواره از سوی امیر این کشور تعیین می‌شود و نمایندگان و مردم این کشور نقشی در انتخاب وی ندارند.
انتخابات اخیر پارلمانی کویت چهارمین انتخابات پارلمانی این کشور طی شش سال گذشته بود که برای انتخاب ۵۰ نماینده مجلس الامه برگزار شد.
در انتخابات پارلمانی کویت ۳۰ کرسی از تعداد کل ۵۰ کرسی در اختیار اسلام‌گرایان و گروه مخالف دولت قرار گرفت.
در پارلمان پیشین کویت ۲۵کرسی از ۵۰کرسی در اختیار مخالفان بود که پس از بالا گرفتن انتقادات از عملکرد دولت و پارلمان کویت نهایتا به استعفای ناصر المحمد الصباح، نخست‌وزیر این کشور و اعضای کابینه و انحلال پارلمان منجر شد.
پس از آن امیر کویت "شیخ جابر المبارک" وزیر دفاع کابینه مستعفی را مامور تشکیل کابینه جدید در کویت کرد./

پایان پیام
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet