روز مجلس
1390/12/02 10:14:46
سرویس اقتصادی
سودانی: توقف پرداخت کارمزد فروش بنزین آزاد جایگاه‌داران را به مرز ورشکستگی رسانده است

زنگ خطر تعطیلی در جایگاه‌های عرضه سوخت به صدا در آمد

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس هشتم، با اعلام اینکه تقاضا برای ایجاد جایگاه‌های سوخت به حداقل رسیده است، گفت: برای جایگاه‌داران به صرفه‌تر است که خدمات ارائه ندهند؛ زیرا ارائه خدمات به قیمت از جیب خود پرداخت کردن است.
زنگ خطر تعطیلی در جایگاه‌های عرضه سوخت به صدا در آمد نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس هشتم، با اعلام اینکه تقاضا برای ایجاد جایگاه‌های سوخت به حداقل رسیده است، گفت: برای جایگاه‌داران به صرفه‌تر است که خدمات ارائه ندهند؛ زیرا ارائه خدمات به قیمت از جیب خود پرداخت کردن است. https://cdn.icana.ir/d/019/4932.jpg زنگ,خطر,تعطیلی,در,جایگاه‌های,عرضه,سوخت,به,صدا,در,آمد Icana

ناصر سودانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه از ابتدای سال جاری پرداخت کارمزد فروش بنزین آزاد به جایگاه‌داران متوقف شده، افزود: جایگاه‌داران هم اکنون به دلیل عدم حمایت در آستانه ورشکستگی و تعطیلی جایگاه‌های خود هستند.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر لزوم پرداخت سهم یارانه از سوی دولت به آنان، ادامه داد: در حال حاضر ما با کاهش تقاضا برای احداث جایگاه‌ها در کشور و به خصوص در استان خوزستان روبرو هستیم.

وی تصریح کرد: همان جایگاه‌هایی هم که داریم رفته رفته در حال تعطیلی هستند؛ چرا که اشکالات فنی هر جایگاه نیازمند صرف هزینه‌هایی است که اگر نقدینگی در اختیار صاحبان جایگاه‌ها نباشد و طلب آنها پرداخت نشود به طور قطع دچار مشکل می‌شوند.

به گفته نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس هشتم برای جایگاه‌داران به صرفه‌تر است که خدماتی ارائه ندهند؛ چرا اگه ارائه خدمات از جیب خود پرداخت کردن است.

سودانی یادآور شد: عرضه سی ان جی در برخی از جایگاه‌های سوخت مایع نیز هزینه‌های تعمیر و نگهداری تلمبه‌های گاز را به همراه داشته است.

حاج محمد رضا رئیس هیات مدیره انجمن جایگاه‌داران سوخت با اشاره به توقف پرداخت کارمزد فروش بنزین آزاد از احتمال توقف عرضه بنزین ۷۰۰تومانی از ۱۵اسفند در جایگاهها خبر داد و اعلام کرد: افزایش ضرر و زیان جایگاهها منجر به ورشکستگی این بنگاه‌های اقتصادی شده است.

در حالی که انجمن جایگاه ‌داران بنزین تهدید کرده است در صورت عدم پرداخت کارمزدهای معوق در دو ماه اخیر عرضه بنزین آزاد را متوقف می‌کند، مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی از پرداخت کارمزد‌ معوق طی روزهای آینده خبر داد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet