هدر اصلی
1390/12/01 17:46:06
سرویس سیاسی
محمدتقی رهبر:دولت مقصر اصلی پرونده فساد

روزنامه دولت بداند مجلس حرف های زیادی برای گفتن دارد

رئیس فراکسیون روحانیون مجلس هشتم با بیان اینکه تمام اتهامات مطرح شده در روزنامه ایران متوجه دستگاه‌هایی است که زیر مجموعه خود دولت است گفت:‌ روزنامه ایران باید بداند که اگر مجلس بخواهد حرف بزند حرف زیادی برای گفتن دارد.
روزنامه دولت بداند مجلس حرف های زیادی برای گفتن دارد رئیس فراکسیون روحانیون مجلس هشتم با بیان اینکه تمام اتهامات مطرح شده در روزنامه ایران متوجه دستگاه‌هایی است که زیر مجموعه خود دولت است گفت:‌ روزنامه ایران باید بداند که اگر مجلس بخواهد حرف بزند حرف زیادی برای گفتن دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/8353.jpg روزنامه,دولت,بداند,مجلس,حرف,های,زیادی,برای,گفتن,دارد Icana

محمدتقی رهبر در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه دستگاه‌های زیرمجموعه دولت زمینه خروج خاوری را فراهم کردند، افزود: اگر خروجی صورت گرفته زیر نظر دستگاه‌هایی بوده که تحت نظارت دولت هستند بنابراین مجلس و قوه قضائیه در این زمینه هیچ دخالتی نداشته و درج چنین مطالبی فرار به جلو است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی  با رد اظهاراتی مبنی بر دخالت مجلس در انتصاب خاوری، یادآور شد: همه می‌دانند که مجلس و قوه قضائیه هیچ ارتباطی به انتصاب مدیران عامل بانک‌ها نداشته و این موضوع دقیقا زیرنظر دستگاه اجرایی انجام می‌شود.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس هشتم، با بیان اینکه در انتصاب خاوری هیچ مسئولیتی متوجه مجلس و دیگر نهادها نیست، تصریح کرد: چطور روزنامه ایران مجلس را متهم معرفی می‌کند در حالیکه خود با وجود اطلاع از وضعیت دو تابعیتی بودن خاوری وی را به سمت مدیر عامل بانک ملی منصوب کرد.

وی  با بیان اینکه تمام اتهامات مطرح شده در این گزارش در زیرمجموعه دولت صورت گرفته است، یادآور شد: اگر هم ایرادی وارد باشد به دستگاه‌های اجرایی وارد است، اگر دستگاه امنیتی متهم است زیر مجموعه دستگاه اجرایی بوده، اگر گمرک مقصر است باز هم زیرنظر دولت بوده بنابراین طرح چنین موضوعاتی نشان دهنده دست پیش گرفتن از سوی دولت برای مبری نشان دادن خود از اتهامات است.

رهبر با تاکید براینکه دولت باید پاسخگوی چنین تخلفی در کشور باشد، گفت: در این زمینه دستگاه‌هایی همچون بانک مرکزی، وزرات اقتصاد و دارایی و گمرک باید پاسخگو باشند نه مجلس، کی و کدام نماینده در انتصاب خاوری دخالت داشت؟

عضو فراکسیون اصولگرایان در مجلس شورای اسلامی، با بی‌اعتبار خواندن و مستند نبودن چنین مطالبی از سوی روزنامه ایران، گفت: متاسفانه روزنامه ایران مواضع خوبی نسبت به حیثیت مجلس نداشته و باید بداند که اگر مجلس بخواهد حرف بزند حرف زیادی برای گفتن دارد.

«فریادهایی برای فراری دادن متهمان اصلی» عنوان گزارشی است که ارگان دولت منتشر شده است.

 در بخشی از این گزارش بدون اینکه مستندی ارائه شود اتهامی علیه دو نهاد مهم نظام اقامه می شود و دستگاه‌ قضایی و امنیتی مورد سئوال قرار می گیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet