اربعین حسینی
1390/12/02 11:03:56
سرویس اقتصادی
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس:

نفت ایران برای کشورهای آسیای شرقی دلچسب‌تر است

سیدعماد حسینی، با بیان اینکه افزایش واردات نفت از عربستان سعودی از سوی چین به معنای کاهش واردات نفت از ایران نیست، گفت: این اقدام کشور چین به هیچ وجه تعمدی نیست.
نفت ایران برای کشورهای آسیای شرقی دلچسب‌تر است سیدعماد حسینی، با بیان اینکه افزایش واردات نفت از عربستان سعودی از سوی چین به معنای کاهش واردات نفت از ایران نیست، گفت: این اقدام کشور چین به هیچ وجه تعمدی نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/7659.jpg نفت,ایران,برای,کشورهای,آسیای,شرقی,دلچسب‌تر,است Icana

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت گفت: چین واردات نفت را از عربستان افزایش داده و تلقی برخی این است که این موضوع در راستای گرفتن تخفیف از ایران است اما این موضوع کمی دور از ذهن به نظر می‌رسد.

نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ما باید با تقویت دیپلماسی انرژی در حوزه وزارت نفت بازارهای هدف جدیدی را پیدا کنیم تا در حوزه انرژی بیش از پیش موفق عمل کنیم.

وی با بیان این که کشور چین تکنولوژی و فناوری پیشرفته‌ای در اختیار دارد، گفت: با توجه به چنین شرایطی این کشور باید همواره به دنبال واردات بیشتر نفت باشد و این موضوع با کاهش واردات از ایران سنخیت ندارد.

این نماینده مردم در مجلس هشتم با تاکید بر این که صادرات نفت از ایران به کشورهای آسیای شرقی برای آنها مزیت دارد، بیان کرد: کشورهای آسیای شرقی به نفت ایران نیاز دارند و هزینه حمل و نقل از ایران بسیار اندک است و به همین علت به نظر نمی‌رسد واردات نفت از ایران را کاهش دهند.

حسینی افزود: درباره کشور چین نیز همین وضعیت حاکم است و هزینه حمل و نقل نفت از ایران برای این کشور صرفه اقتصادی دارد.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس هشتم با بیان این که ایران  بازار خوبی برای محصولات چینی است، گفت: رابطه تجاری ایران و چین سال‌های سال است که در وضعیت مطلوبی بسر می‌برد و شیطنت دیگران نمی‌تواند اثرگذار باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet