آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
محسنی‌بندپی تأکید کرد:

اجرای رایگان سطح یک پزشک خانواده نیاز به اعتبار دارد نه شعار

سرویس اجتماعی
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با بیان این که مسئولان به‌جای رایگان کردن سطح یک طرح پزشک خانواده به فکر ارتقا کیفیت در بخش بهداشت و درمان باشند، گفت: متأسفانه با بودجه‌ای که دولت برای نظام سلامت کشور اختصاص می‌دهد، هیچ طرح پایه‌ای مانند پزشک خانواده به صورت مناسب اجرایی نمی‌شود.
سه‌شنبه 2 اسفند 1390 ساعت 15:03
اجرای رایگان سطح یک پزشک خانواده نیاز به اعتبار دارد نه شعار عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با بیان این که مسئولان به‌جای رایگان کردن سطح یک طرح پزشک خانواده به فکر ارتقا کیفیت در بخش بهداشت و درمان باشند، گفت: متأسفانه با بودجه‌ای که دولت برای نظام سلامت کشور اختصاص می‌دهد، هیچ طرح پایه‌ای مانند پزشک خانواده به صورت مناسب اجرایی نمی‌شود. http://cdn.icana.ir/d/019/6552.jpg اجرای,رایگان,سطح,یک,پزشک,خانواده,نیاز,به,اعتبار,دارد,نه,شعار Icana

انوشیروان محسنی‌بندپی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره اظهارات مسئولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش‌پزشکی مبنی‌بر رایگان بودن سطح یک طرح پزشک خانواده، افزود: این اظهارات از عقبه کارشناسی برخوردار نیست و تنها جنبه شعار و وعده دارد.

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی، با بیان این که مسئولان به‌جای رایگان کردن طرح‌های نظام سلامت به فکر ارتقا کیفیت در بخش بهداشت و درمان باشند، گفت: متأسفانه با بودجه‌ای که دولت برای نظام سلامت کشور اختصاص می‌دهد، هیچ طرح پایه‌ای مانند پزشک خانواده به صورت مناسب اجرایی نمی‌شود.

محسنی‌بندپی با انتقاد از دولت به‌علت بی‌توجهی و اختصاص ندادن اعتبارات بخش سلامت کشور، افزود: دستگاه اجرایی بعد از گذشت 11 ماه از سال 90 هنوز اعتبار سه هزار میلیاردی از محل درآمد مازاد نفتی را به طور کامل به وزارت بهداشت و درمان اختصاص نداده است.

وی ادامه داد: چندی پیش مرضیه ‌وحیددستجردی وزیر بهداشت، درمان و آموزش‌پزشکی از پرداخت 10 درصدی درآمد مازاد نفتی از سوی دولت خبر داد، که متأسفانه به جای اختصاص این اعتبار در ارتقا کیفیت بخش درمان در مصوبات سفرهای استانی و طرح‌های عمرانی هزینه شد.

این نماینده مجلس هشتم، خواستار پایبندی دولت به اجرای و رعایت قوانین مجلس شورای اسلامی در حوزه نظام سلامت شد و گفت: با توجه به این که هم‌اکنون برنامه اجرایی وزارت بهداشت و درمان به طور کامل برای ارتقا کیفیت بخش بهداشت و درمان آماده است، دولت باید برای شکوفایی و توسعه این وزارتخانه اعتبار معوقه را اختصاص دهد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با تأکید بر این که نگاه دولت به بودجه سلامت باید منطقی‌تر شود، یاد‌آور شد: در صورتی که دولت اقدام به اختصاص اعتبار سه‌هزار میلیاردی از محل مازاد درآمد نفتی و بودجه در سال 90 و 91 کند، می‌توان به‌ آینده نظام سلامت کشور امیدوار شد.

چندی پیش محمد شریعتی قائم مقام معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش‌پزشکی، هزینه خدمات سطح یک پزشک خانواده را رایگان و سهم بیمار در پرداخت هزینه خدمات سطح دو را پنج درصد اعلام کرد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000