روز مجلس
1390/12/02 11:26:27
سرویس سیاسی
ابراهیمی: برخورد با متخلفین انتخاباتی باید به موقع باشد

مردم به وکلای بد‌اخلاق اجازه ورود به مجلس را نمی‌دهند

نایب رئیس کمیسوین امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هشتم با بیان اینکه برخورد با متخلفان انتخاباتی باید به موقع باشد، گفت: رفتار قانونمند نامزدها مهمترین مسئله در هر انتخاباتی است که نباید دسته کم گرفته شود.
مردم به وکلای بد‌اخلاق اجازه ورود به مجلس را نمی‌دهند نایب رئیس کمیسوین امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هشتم با بیان اینکه برخورد با متخلفان انتخاباتی باید به موقع باشد، گفت: رفتار قانونمند نامزدها مهمترین مسئله در هر انتخاباتی است که نباید دسته کم گرفته شود. https://cdn.icana.ir/d/019/14945.jpg مردم,به,وکلای,بد‌اخلاق,اجازه,ورود,به,مجلس,را,نمی‌دهند Icana

حسین ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با تاکید براینکه با تبلیغ انتخاباتی زود هنگام باید برخورد شود، گفت: در مقابل برگزاری همایش‌های انتخاباتی یا هرعملی که شائبه انتخاباتی داشته باشد وزارت کشور و سایر نهادهای نظارتی باید به وظیفه خود عمل کنند.

 

برخورد با متخلفین انتخاباتی باید به موقع باشد

نماینده مردم بیرجند و درمیان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه برخورد با متخلفین انتخاباتی باید به موقع باشد تا جنبه پیشگیری پیدا کند، افزود: همیشه عنوان می شود که پیشگیری بهتر از درمان است، وزارت کشور هم بهتر است با تخلفات انتخاباتی در حین تخلف و نه بعد از پایان انتخابات، برخورد کند.

وی، با بیان اینکه احترام به قانون اساسی و رعایت آن باید مبنای عمل همه نامزدهای انتخاباتی قرار بگیرد، اضافه کرد: رفتار قانونمند نامزدها مهمترین مسئله در هر انتخاباتی است که نباید دسته کم گرفته شود.

این عضو فراکسیون روحانیت مجلس هشتم، با بیان اینکه نامزد انتخابات و نماینده یک جریان به میزان همین اصول  است که شناخته می شود، درباره رعایت اخلاق اسلامی در تبلیغات انتخاباتی، گفت: اگر نامزدی به رعایت آداب و اخلاق اسلامی در تبلیغات انتخاباتی خود اهمیت نداده باشد، از قانون انتخابات عبور کرده  و این  نادیده گرفتن قانون کافی است تا مردم به چنین فردی رأی ندهند.

 

تهمت انتخاباتی به رقیب خود، تبلیغ انتخاباتی شده است

نماینده مردم بیرجند در مجلس هشتم با تأکید بر اینکه قرار گرفتن در مسیر خلاف قانون اساسی قبل از انتخابات می تواند نشان دهنده این واقعیت باشد که این فرد در سمت نمایندگی مجلس هم نمی تواند بر قانون اساسی وفادار بماند ، گفت: متأسفانه برخی‌ها با تهمت انتخاباتی به رقیب خود، تبلیغ انتخاباتی می‌کنند اما  تخریب کنندگان فضای انتخابات بدانند مردم به وکلای بد اخلاق اجازه ورود به مجلس را نمی‌دهند.

ابراهیمی با بیان آنکه حرمت مؤمن مثل حرمت کعبه است و نباید به مؤمن توهین شود، گفت: پخش شب‌نامه، شایعه پراکنی درباره زندگی شخصی افراد و مواردی که در دین اسلام منع شده نباید وسیله  تبلیغاتی  نامزدها شود.

وی، تخریب و تهمت را روش نامزدهای ناتوان دانست و گفت: با تخریب کننده باید به استناد قانون اساسی برخورد شود.

این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس هشتم ، رعایت رفتار انتخاباتی را از طرف افراد و همه مجموعه‌های مرتبط لازم دانست و با اشاره به مناظره‌های انتخاباتی در صدا و سیما، تأکید کرد: عدالت باید توسط رسانه ملی رعایت شود و همه جریانات باید در تلویزیون حضور پیدا کنند و حرف بزنند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هشتم، تأکید کرد: سخن همه باید شنیده شود و در نهایت مردم پس از شنیدن سخن نامزدهای همه جریان‌های سیاسی جریانی را که به مصلحت ملی و نظام می اندیشد انتخاب کنند.

وزیر کشوراعلام کرده است که نامزدهای انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی از روزهای چهارم تا دهم اسفندماه فرصت تبلیغ دارند.

مصطفی محمد نجارادامه داده: اگر کسی پیش از مهلتی که وزارت کشور تعیین کرده، تبلیغات انتخابات را شروع کند، به مراجع قضایی معرفی و با او برخورد می‌شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet