خبرگزاری خانه ملت

روز مجلس
1390/12/02 12:53:00
سرویس فرهنگی
بهروز جعفری:

سیر سینمای دفاع مقدس دارای اوج و فرود بوده است

عضو کمیسیون فرهنگی با اشاره به ظرفیت‌های موجود دراماتیکی در سینمای دفاع مقدس٬ سیر سینمای دفاع مقدس را دارای اوج و فرود بوده دانست.
سیر سینمای دفاع مقدس دارای اوج و فرود بوده است عضو کمیسیون فرهنگی با اشاره به ظرفیت‌های موجود دراماتیکی در سینمای دفاع مقدس٬ سیر سینمای دفاع مقدس را دارای اوج و فرود بوده دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/10410.jpg سیر,سینمای,دفاع,مقدس,دارای,اوج,و,فرود,بوده,است Icana

 بهروز جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت سینمای دفاع مقدس در کشور گفت: سینمای دفاع مقدس با هدف انتقال پیام جبهه و دفاع به نسل‌های بعد سیر صعودی و نزولی داشته است؛ همچنانکه فیلمهای سال‌های ابتدایی جنگ٬ آثار خوبی بود که خاطرات آن در ذهن مردم باقی است اما تغییر سیر فکری کارگردانان باعث شد این موضوع در حاشیه قرار بگیرد.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی به خاطرات خوش فیلم‌هایی همچون «آژانس شیشه‌ای» و «از کرخه تا راین» اشاره کرد و تصریح کرد: انتظار این بود که سیر صعودی تولید فیلم در این عرصه تداوم داشته باشد اما این اتفاق نیفتاد در حالی‌که مسئولان ارشاد و یا هنری سراسر کشور باید از این فرصت استفاده کنند و با ساماندهی٬ آثار بهتری را به تولید برسانند.

عضو فراکسیون اصولگریان با بیان اینکه هدف از تولید آثار سینمایی در باب دفاع مقدس نهادینه کردن ارزشهای این فرهنگ است٬ اضافه کرد: اگر به فیلمهای ارزشی و فاخر اعتبار ویژه‌ای اختصاص می‌دهیم٬ باید توجه داشت که حوزه دفاع مقدس قابلیت تولید فیلم‌های فاخری دارد و بنابراین نیازمند تخصیص اعتبارات فرهنگی است.

وی با تاکید بر توجه ویژه مسئولان اجرایی و حوزه تقنین به حوزه سینمای دفاع مقدس افزود: حساسیت کار در این حوزه بسیار بالاست و ضرورت سرمایه‌گذاری جدی را می‌طلبد٬ ضمن آنکه سینمای دفاع مقدس به لحاظ موضوعی و دراماتیک ویژگی خاص و منحصر به فردی دارد که سینماگر را به خود جلب می‌کند.

جعفری همچنین به انگیزه اعتقادی در ساخت چنین آثاری اشاره کرد و گفت: انگیزه اصلی در تولید آثار هنری در حوزه دفاع مقدس عقیدتی و ارزشی است زیرا مردم اعم از مخاطب و یا تولیدکنندگان اثر نسبت به این مساله به صورت اعتقادی رفتار می‌کنند.

عضو کمیسیون فرهنگی با اشاره به حضور فیلم‌های دفاع مقدس در جشنواره فیلم فجر امسال تصریح کرد: اگرچه سینمای دفاع مقدس عرصه مستقلی است اما گنجاندن و حضور آن در جشنواره‌ها اقدام مطلوب و مناسبی است و نشان از جدیت فعالیت‌های هنری در این حوزه دارد که باید از نظر گسترش کمی و کیفی مورد توجه قرار بگیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet