روز مجلس
1390/12/02 15:26:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
قاضی پور:

هر اقدامی در چارچوب هدفمندی یارانه‌ها،باید قانونی باشد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس یادآور شد که در اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها، قانون مصوب مجلس فصل‌الخطاب است.
هر اقدامی در چارچوب هدفمندی یارانه‌ها،باید قانونی باشد عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس یادآور شد که در اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها، قانون مصوب مجلس فصل‌الخطاب است. https://cdn.icana.ir/d/019/7762.jpg هر,اقدامی,در,چارچوب,هدفمندی,یارانه‌ها،باید,قانونی,باشد Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛نادرقاضی‌پور،نماینده مردم ارومیه بااشاره به جلسه تولید‌کنندگان با وزیر صنعت،معدن و تجارت درآستانه اجرای فاز دوم طرح هدفمندی یارانه‌ها،به ایسنا گفت: هنوز مفهوم دقیقی از نرخ ترجیحی انرژی برای تولید‌کنندگان مشخص نیست.

قاضی‌پور گفت:طبق قانون هدفمندی یارانه‌ها در سال 89، باید 30 درصد از درآمدهای دولت از محل اجرای این قانون به تولید اختصاص پیدا می‌کرد، در سال 90 هم باید معادن 20 درصد از این درآمد‌ها به بخش تولید پرداخت می‌شد که رقم آن در حدود 1800 میلیارد تومان است، اما میزان عمل به این تعهدات هنوز مشخص نیست.

نماینده مردم ارومیه تاکید کرد:اجرای قانونی مثل هدفمندی یارانه‌ها با بخشنامه و مصوبه امکان‌پذیر نیست، هر اقدامی در چارچوب این طرح باید قانونی باشد،یعنی باید در صحن مجلس مطرح شود و موافق و مخالف آن صحبت کنند و با رای‌گیری درمورد اجرای آن تصمیم‌گیری شود.

عضوکمیسیون صنایع و معادن ادامه داد:نباید اجازه داده شود که با اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها تولید دچار مشکل شود یا این که واردات دچار رکود گردد،در هر شرایطی باید از تولید حمایت کنیم.

قاضی‌پور درپایان گفت:قانون درمورد هدفمندی یارانه‌ها پیش‌بینی کرده بود که افزایش قیمت انرژی به صورت پلکانی اتفاق بیفتد؛اما عملا شاهد چیز دیگری بودیم،حالا دراجرای فاز دوم یارانه‌ها هنوز اطلاع دقیقی ندارم که برنامه‌ی دولت برای بخش تولید چیست./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet