خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1390/12/03 09:04:00
سرویس فرهنگی
حسن ملک‌محمدی:

فرهنگ نباید قائم به یک جناح و یا یک دولت باشد

عضو کمیسیون فرهنگی خواستار تدوین قانون کلی برای حوزه فرهنگ فراتر از اشخاص٬ گروه‌ها و جناح‌ها شد.
فرهنگ نباید قائم به یک جناح و یا یک دولت باشد عضو کمیسیون فرهنگی خواستار تدوین قانون کلی برای حوزه فرهنگ فراتر از اشخاص٬ گروه‌ها و جناح‌ها شد. https://cdn.icana.ir/d/019/5694.jpg فرهنگ,نباید,قائم,به,یک,جناح,و,یا,یک,دولت,باشد Icana

 حسن ملک‌محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت با تاکید بر نقش فرهنگ در جامعه گفت: با توجه به اینکه انقلاب اسلامی ایران بر اساس فرهنگ ناب محمدی شکل گرفته است٬ فرهنگ دارای اهمیت و نقش جدی در جامعه است و بنابراین باید نسبت به ترویج و گسترش فرهنگ اسلامی٬ نبوی٬ علوی٬ غدیر٬ عاشورا و انتظار برنامه‌ریزی کرد.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: فرهنگ نباید قائم به شخص٬ گروه٬ جناح و حتی قائم به یک دولت باشد بلکه لازم است یک قانون کلی همچون قانون اساسی به عنوان یک استراتژی برای آن شکل گیرد تا فرهنگ جامعه نیز به عنوان یک امر مهم زیربنایی و هدف اصولی و استراتژیک٬ سرلوحه کار همه دولتها و مجلسها در تمام زمانها باشد.

عضو فراکسیون روحانیون با بیان اینکه وجه همت‌مان را بر گسترش فرهنگ اسلام ناب محمدی و ارزش‌های دینی و اسلامی معطوف کنیم٬ اضافه کرد: همه گروهها و اقشار و آحاد جامعه باید نسبت به مساله فرهنگ تعلق خاطر داشته باشند و در حقیقت احساس تکلیف کنند تا با عزمی جدی٬ اراده‌ای استوار و ایمانی پولادین بر گسترش فرهنگ اسلام و قرآن تلاش کنیم.

عضو کمیسیون فرهنگی با اشاره به اینکه موضوع فرهنگ نباید رنگ سیاسی٬ گروهی و جناحی پیدا کند٬ تصریح کرد: شورای عالی انقلاب فرهنگی محکم‌ترین٬ متقن‌ترین و مطمئن‌ترین نهاد در تدوین قوانین فرهنگی جامعه است که مصوبات آن لازم‌الاجرا است و در صورت  تخلف و تخطی دستگاه٬ نهاد و سازمانی از این قوانین باید مورد برخورد قانونی قرار گیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet