هدر اصلی
1390/12/03 10:42:00
سرویس اجتماعی
تأمینی‌لیچایی بر متوقف‌نشدن طرح پزشک‌امین سازمان تأمین‌اجتماعی تأکید کرد:

طرح‌های زودگذر بخش سلامت پیامد مدیریت بدون برنامه‌ریزی

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با تأکید بر متوقف نشدن طرح پزشک امین سازمان تأمین اجتماعی، گفت: متأسفانه در کشور طرح‌های مهم فرد محور هستند و هیچ برنامه‌ مناسبی برای ادوار مختلف تنظیم نمی‌شود، این‌رو وقتی مدیری از کار عزل می‌شود، طرح‌های آن مدیر هم متوقف می‌شود.
طرح‌های زودگذر بخش سلامت پیامد مدیریت بدون برنامه‌ریزی سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با تأکید بر متوقف نشدن طرح پزشک امین سازمان تأمین اجتماعی، گفت: متأسفانه در کشور طرح‌های مهم فرد محور هستند و هیچ برنامه‌ مناسبی برای ادوار مختلف تنظیم نمی‌شود، این‌رو وقتی مدیری از کار عزل می‌شود، طرح‌های آن مدیر هم متوقف می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/6546.jpg طرح‌های,زودگذر,,بخش,سلامت,پیامد,مدیریت,بدون,برنامه‌ریزی Icana

حسن تأمینی‌لیچایی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به طرح پزشک امین سازمان تأمین اجتماعی، افزود: بر خلاف اظهار نظر مسئولان و خبرگزاری‌ها، هنوز این طرح در حال برخی استان‌ها به‌ویژه استان گیلان در اجرا است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، با بیان این که طرح پزشک امین هنوز به‌علت‌های زیادی متوقف نشده است، گفت: این طرح در زمان ریاست رحمت‌الله حافظی مدیر عامل پیشین سازمان تأمین اجتماعی با تمام مخالف‌های مسئولان به ویژه مسئولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش‌پزشکی اجرایی شد، اما با گذشت زمان مشکلات پیرامون این طرح نمود پیدا کرد.

وی با تأکید بر موازی‌کاری سازمان تأمین اجتماعی با وزارت بهداشت، درمان و آموزش‌پزشکی در حوزه درمان، یاد‌آور شد: بر اساس قانون متولی بخش بهداشت و درمان وزارت بهداشت است، از این رو این وزارتخانه تنها حق اجرای طرح‌های درمانی دارد.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با بیان این که اجرای طرح پزشک امین یک اشتباه بزرگ از سوی سازمان تأمین اجتماعی بوده است، تصریح کرد: متأسفانه هم‌اکنون در کشور طرح‌های مهم و اساسی فرد محور هستند و در این طرح‌ها هیچ برنامه‌ مناسبی برای ادوار مختلف تنظیم نمی‌شود، این‌رو وقتی مدیری از کار عزل می‌شود، طرح‌های آن مدیر هم متوقف می‌شود.

تأمینی‌لیچایی افزود: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده قرار بود که طرح پزشک امین سازمان تأمین اجتماعی بعد از اجرایی شدن طرح پزشک خانواده به‌طور کامل متوقف و این دو طرح با هم ادغام شوند، اما طرح پزشک امین خیلی زودتر برنامه‌ریزی متوقف شد.

این اظهار نظر درواقع نشان می‌دهد یکی از مهمترین علت‌های برکناری حافظی تأکید بر اجرای پزشک امین و تقابل جدی با وزارت بهداشت بود، از این‌رو شواهد نشان می‌داد که وزارت بهداشت، حداقل برای توجیه ناکارآمدی نظام سلامت ایران هم که شده، تامین اجتماعی را مقصر نارسایی‌های سلامتی و درمانی می‌داند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet