خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1390/12/02 14:01:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضوکمیسیون کشاورزی تاکید کرد:

واردات باید بر اساس کمبودهای واقعی بازار باشد؛نه واردات بی‌برنامه

دلاور با اشاره به آزادشدن واردات محصولات کشاورزی ابراز عقیده کرد: واردات محصولات کشاورزی در اختیار تعداد معدودی است که آنها نقش بسزایی در کاهش یا افزایش ضرر و زیان بخش کشاورزی کشور دارند.
واردات باید بر اساس کمبودهای واقعی بازار باشد؛نه واردات بی‌برنامه دلاور با اشاره به آزادشدن واردات محصولات کشاورزی ابراز عقیده کرد: واردات محصولات کشاورزی در اختیار تعداد معدودی است که آنها نقش بسزایی در کاهش یا افزایش ضرر و زیان بخش کشاورزی کشور دارند. https://cdn.icana.ir/d/019/5673.jpg واردات,باید,بر,اساس,کمبودهای,واقعی,بازار,باشد؛نه,واردات,بی‌برنامه Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛محمدعلی دلاور به ایسنا گفت:ماده 28 قانون بهره‌وری بخش کشاورزی مسئول صدور مجوز واردات محصولات دامی و کشاورزی را وزارت جهادکشاورزی می‌داند نه وزارت صنعت، معدن و تجارت؛ پس آزادسازی واردات دام زنده و صفرکردن تعرفه سیب و پرتقال از سوی وزارت صنعت و تجارت اقدامی خلاف قانون است.

نماینده‌ی مردم درگز نیازسنجی بازار داخلی محصولات کشاورزی و دامی را از شروط صدور مجوز واردات دانست وافزود:واردات سیب و پرتقال درحالی که سردخانه‌های کشور اشباع است،به صلاح نیست.

عضوکمیسیون کشاورزی مجلس ادامه داد: بنده از تجار و واسطه‌ها می‌خواهم برای تنظیم بازار میوه شب عید، نیاز مردم را با قیمت پایین تامین کنند تا احتیاجی به آزاد سازی تعرفه واردات میوه و واردات نباشد.

وی بر لزوم افزایش تعاملات واردکنندگان عمده محصولات کشاورزی با تولیدکنندگان این بخش تاکید کرد و افزود: برای تنظیم بازارمصرف و تولید، نیاز به واردات است ولی وارداتی که بر اساس کمبودهای واقعی بازار داخلی باشد نه واردات بی‌برنامه و در تناژهای بالا که بازار تولید را طی یک دوره چندین ماهه تحت تاثیر قراردهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet