روز مجلس
1390/12/06 13:28:26
سرویس فرهنگی
حمید شاه‌آبادی:

به بودجه بخش مد و لباس در لایحه بودجه 91 معترضیم

معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه دولت در لایحه بودجه سال ۹۰ برای قانون مد و لباس بودجه‌ای تعیین نکرده بود٬ از میزان آن در لایحه بودجه ۹۱ نیز انتقاد کرد.
به بودجه بخش مد و لباس در لایحه بودجه 91 معترضیم معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه دولت در لایحه بودجه سال 90 برای قانون مد و لباس بودجه‌ای تعیین نکرده بود٬ از میزان آن در لایحه بودجه 91 نیز انتقاد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/16429.jpg به,بودجه,بخش,مد,و,لباس,در,لایحه,بودجه,91,معترضیم Icana

حمید شاه‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت درباره بودجه قانون ساماندهی مد و لباس گفت: در سال 90 تنها یک میلیارد تومان برای اجرایی شدن این قانون تخصیص پیدا کرد که تنها کفاف بخش پژوهشی آن را می‌دهد و تا کنون ریالی از آن تامین اعتبار نشده است که ما امیدواریم در ماه پایانی سال جاری این بودجه برسد زیرا تمامی آنچه انجام شده بدون دریافت اعتبار بوده است.

معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: برای سال 91 ٬ در لایحه بودجه دولت یک میلیارد تومان برای این بند تعریف شده است در حالی که درخواست ما 11 میلیارد تومان بود و باتوجه به اینکه هیئت رئیسه مجلس و کمیسیون فرهنگی با این رقم موافق هستند٬امیدواریم تا پایان سال بتوانیم ضمن برقراری تعامل با مجلس٬ رقم بودجه این بخش را افزایش دهیم.

وی درباره روند تعامل با دولتی‌ها برای افزایش بودجه این بخش توضیح داد: متاسفانه برخی کم‌لطفی‌ها در بدنه مجموعه  صورت می‌گیرد و ما ضمن انتقاد شدید به وضع موجود٬ چاره‌ای جز این نداریم  که امسال نیز چشم به حمایت کمیسیون فرهنگی مجلس داشته باشیم؛ همچنانکه سال گذشته نیز بودجه از سوی مجلس در نظر گرفته شده بود نه دولت.

شاه آبادی در پاسخ به این سوال که آیا دولت در تدوین لایحه بودجه از دستگاهها نظرسنجی می‌کند٬ گفت: ما در خواست خود را ارائه کردیم اما متاسفانه در لایحه دولت همان رقم یک میلیارد تومان در نظر گرفته شد.

وی با اشاره به حضور نمایندگانی از وزارت‌خانه‌ها و دستگاه‌های ذکر شده در قانون ساماندهی مد و لباس در کارگروه مربوطه٬ بیان کرد: مجلس در این کارگروه نماینده ناظر دارد و نمایندگان بر عملکرد کارگروه نظارت نزدیک دارند؛ ضمن آنکه مجلسی‌ها معتقدند وزرات ارشاد تنها نهادی است که در ارتباط با اجرایی شدن این قانون٬ کار خود را به خوبی انجام داده است.

رییس کارگروه ساماندهی مد و لباس تاکید کرد: مجلس از عملکرد کارگروه رضایت دارد ولی بودجه موجود اجازه فعالیت بیشتر نمی‌دهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet