هدر اصلی
1390/12/03 08:34:22
سرویس اقتصادی
مصباحی مقدم:منبع اجرای فاز دوم هدفمندی در قانون بودجه 91 مشخص نیست

قانون ملاک اجرای فاز دوم هدفمندی است نه رئیس‌جمهور

رییس کمیسیون بررسی طرح تحول اقتصادی قانون اساسی گفت: اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها نیازمند منابعی است که باید در بودجه سالانه کشور دیده می‌شد که این منابع در قانون بودجه سال ۹۱ مشخص نیست و همین امر اجرای فاز دوم را با مشکل مواجه می‌کند.
قانون ملاک اجرای فاز دوم هدفمندی است نه رئیس‌جمهور رییس کمیسیون بررسی طرح تحول اقتصادی قانون اساسی گفت: اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها نیازمند منابعی است که باید در بودجه سالانه کشور دیده می‌شد که این منابع در قانون بودجه سال 91 مشخص نیست و همین امر اجرای فاز دوم را با مشکل مواجه می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/8435.jpg قانون,ملاک,اجرای,فاز,دوم,هدفمندی,است,نه,رئیس‌جمهور Icana

غلامرضا مصباحی مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت گفت: اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها نیازمند منابعی است که آن منابع باید دربودجه سالانه کشور دیده شود ، این در حالی است که  بودجه ای که دولت به مجلس ارائه داده، فاقد بحثی مبنی بر منبع توزیع یارانه‌ها و یا پیش‌بینی منابع لازم برای اجرای آن است.

نماینده مردم تهران،ری،شمیرانات و اسلامشهر با تاکید بر لزوم پایبندی دولت به قانون افزود:اگر منابع تامین کننده اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها در بودجه دیده نشود، نظر شخص رییس جمهور نمی تواند تاثیری بر  اجرای فاز دوم داشته باشد و قانون تعیین کننده زمان شروع فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها می‌باشد.

مصباحی مقدم توافق دولت و مجلس را بر میزان رقم و عدد منبع اجرای فاز دوم هدفمندی ضروری توصیف و تصریح کرد: رقم و عدد منبع اجرای فاز دوم هدفمندی باید در قانون بودجه سالانه ذکر می‌شد و این منبع نمی‌تواند درخارج از قانون بودجه سالانه مطرح شود.

وی ادامه داد: منبع اجرای فاز دوم  که در بودجه نیامده است را باید با مذاکره با دولت مشخص کنیم که البته در قانون بودجه سال 90 اصل حکم و قانون هدفمندی یارانه ها را دولت  آورد اما مبلغ و رقم آن را ذکر نکرد.

عضو کمیسیون اقتصادی با تاکید بر لزوم توافق مجلس با دولت بر سر منبع پیشنهادی برای اجرای فاز دوم هدفمندی گفت:دولت سال گذشته پیشنهاد 62 هزار میلیارد تومانی را به عنوان منبع اجرای فاز اول هدفمندی یارانه ها داشت اما مجلس با 54 هزار میلیارد تومان ان موافقت کرد و در هر سال هرگونه تغییری که می‌خواهد داده شود باید عدد رقم آن در بودجه سالانه ذکر شود که در این مرحله مجلس و دولت بر روی یک عدد و رقم به توافق می رسند و بعد بر مبنای آن دولت یارانه ها را اصلاح  می کند.

افزایش یارانه نقدی غیر قانونی است

مصباحی مقدم افزایش مبلغ یارانه نقدی را در فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها غیر مجاز خواند و گفت: با توجه به تذکر شورای نگهبان نسبت به قانون هدفمندی و اصلاحی که مجلس در این خصوص انجام داد، در قانون سال 90 بندی گنجاندیم که این بند افزایش یارانه نقدی را ممنوع کرده است.

رییس کمیسیون طرح تحول اقتصادی تاکید کرد: قانون در حال حاضر، افزایش یارانه نقدی را منع کرده است .

امروز مشاور ارشد وزیر صنعت، معدن و تجارت از آغاز جلسات هماهنگی اجرای فاز دوم هدفمندی خبر داده است و تاکید کرده است به محض اینکه آقای رئیس‌جمهور احساس کنند زمان مناسب برای اجرای قانون فرارسیده است فاز دوم آغاز خواهد شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet