هدر اصلی
1390/12/03 09:09:07
سرویس سیاسی
بابااحمدی: توان متخصصان دفاعی، ایران را به کشوری مقتدر در جهان تبدیل کرده است

رزمایش ثارالله، اثبات اقتدار ایران در دفاع از مرزهای هوایی

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس برگزاری رزمایش ثارالله را با هدف اثبات اقتدار ایران در دفاع از مرزهای هوایی ایران اسلامی خواند و گفت: پیام چنین رزمایش‌هایی به دشمنان این است که ایران همواره آماده دفاع از میهن اسلامی بوده و هر تعرضی را با قدرت پاسخ خواهد گفت.
رزمایش ثارالله، اثبات اقتدار ایران در دفاع از مرزهای هوایی عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس برگزاری رزمایش ثارالله را با هدف اثبات اقتدار ایران در دفاع از مرزهای هوایی ایران اسلامی خواند و گفت: پیام چنین رزمایش‌هایی به دشمنان این است که ایران همواره آماده دفاع از میهن اسلامی بوده و هر تعرضی را با قدرت پاسخ خواهد گفت. https://cdn.icana.ir/d/019/7041.jpg رزمایش,ثارالله،,اثبات,اقتدار,ایران,در,دفاع,از,مرزهای,هوایی Icana

عبدالمحمد بابااحمدی در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، یکی دیگر از اهداف برگزاری چنین رزمایش‌هایی را به منظور آزمودن سلاح‌ها و تجهیزات دفاعی نیروهای مسلح ایران اعلام کرد و افزود: نیروهای مسلح اعم از نیروی هوایی، دریایی، زمینی هر چند مدت یک‌بار با برگزاری رزمایشی، آمادگی نیروها، مهمات و تجهیزات خود را آزموده تا به نوعی از صحت آن‌ها اطمینان حاصل کنند.

نماینده مردم لردگان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: ایران با چنین رزمایش‌هایی نشان می‌دهد که اگر کشوری نیت شومی برای تعرض به سرزمین اسلامی داشته باشد جوانان این مرز بوم با آمادگی و در اختیار داشتن تجهیزات کامل در مقابل دشمنان ایستاده و هرگونه حمله‌ای را عقیم خواهند گذاشت.

 

ایران به قدرت برتر منطقه و جهان تبدیل شده است

وی با بیان اینکه ایران در طول 33 سال انقلاب همواره آماده دفاع از سرزمین اسلامی بوده است، افزود: ایران در طول سال های بعد از پیروزی انقلاب با وجود تحریم‌های بسیار با اتکا به نیروهای متخصص بومی توانسته به بهترین و مجهزترین تجهیزات دست پیدا کند تا حدی که هم اکنون به یکی از قدرتمندترین کشورها در سطح منطقه و بلکه جهان تبدیل شده است.

بابااحمدی با بیان اینکه نیروهای مسلح ایران توانایی دفع هرگونه حمله احتمالی در کوتاه ترین زمان ممکن را دارد، گفت: اگرچه دشمنان هر از چندگاهی ایران را تهدید به حمله نظامی کرده اما در حقیقت چنین اظهاراتی تنها جنگ روانی بوده زیرا آن‌ها به خوبی از قدرت برتر نظامی ایران آگاهی داشته بنابراین هیچ‌گاه خود را گرفتار چنین مخمصه‌ای نخواهند کرد.

این نماینده مردم در مجلس هشتم توان نظامی ایران در دفع حملات هوایی، زمینی و دریایی را قابل قبول توصیف کرد و افزود: نیروهای غیور ایران اسلامی با وجود تحریم‌های بسیار با بکارگیری خلاقیت و توان بومی به تجهیزات مدرنی دست یافته‌اند که فکر جسارت را از دشمنان گرفته‌اند.

 

افزایش بودجه بخش نظامی در بودجه سال آینده ضرورت دارد

وی با اشاره به پیشرفت‌های نظامی در کشور، بر افزایش بودجه نظامی تاکید کرد: در شرایطی که آمریکا اعتباری بالغ بر 500 میلیارد دلار برای براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی هزینه می کند ضرورت دارد که ایران نیز در بودجه سال آیند توجه جدی به بودجه بخش دفاعی داشته تا شرایط لازم برای حفاظت در کشور فراهم شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس شورای اسلامی امنیت را مهم‌ترین اصل در کشور خواند و تاکید کرد: ایجاد امنیت در سایه حضور نیروهای مجهز و مسلح شکل خواهد گرفت بنابراین ضرورت دارد ایران با اختصاص بودجه کافی نیروهای مسلح را در برنامه‌ریزی برای دفاع از مرز و بوم کشور یاری دهد.

رزمایش ثارالله از عصر امروز با رزم یا امام حسین در گستره‌ای به وسعت 190 هزار کیلومتر مربع در جنوب کشور به مرکزیت منطقه پدافند هوایی بوشهر آغاز شد و به مدت سه روز ادامه دارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet