انتخابات ریاست جمهوری
1390/12/03 13:15:11
سرویس اجتماعی
عزت‌الله یوسفیان‌ملا ضمن تذکر به نامزدهای انتخاباتی:

قانون‌شکنان شایسته نمایندگی در مجلس را ندارند

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس هشتم ضمن تذکر به نامزدهای انتخاباتی، قانون‌شکنی برخی از این افراد را شایسته جایگاه حساس نمایندگی مجلس ندانست.
قانون‌شکنان شایسته نمایندگی در مجلس را ندارند عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس هشتم ضمن تذکر به نامزدهای انتخاباتی، قانون‌شکنی برخی از این افراد را شایسته جایگاه حساس نمایندگی مجلس ندانست. https://cdn.icana.ir/d/019/67.jpg قانون‌شکنان,شایسته,نمایندگی,در,مجلس,را,ندارند Icana

عزت‌الله یوسفیان ملا در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، گفت: کاندیدای انتخاباتی مجلس که قبل از ورود به صحن علنی قانون‌شکنی می‌کنند شایسته نمایندگی ندارند.

نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخورد با متخلفان انتخاباتی دوره جدید خیلی ضعیف‌تر از دوره‌های قبل بود، افزود: نظارتی که پیش از شروع حرف و حدیث‌های انتخاباتی از آن صحبت می‌شد، به شکل جدی اعمال نشد و شرایط آنطور که باید، تحت کنترل قرار نگرفت.

وی ادامه داد: زمان رسیدگی به تخلفات انتخاباتی مانند سایر جرایم عمومی، زمان رسیدگی مخصوص به خود را دارد، اما اغلب دیده شده که در موارد متعدد با آن سطحی برخورد شده یا از آن چشم‌پوشی می‌کنند.

یوسفیان ملا گفت: متأسفانه این تخلفات زمانی اتفاق می‌افتد که مسأله رسیدگی به صلاحیت‌ها به اتمام رسیده و نامزدهای مجلس خیال راحتی دارند که صلاحیت‌شان تأیید شده است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: بنابراین اگر فردی که هنوز وارد مجلس به عنوان مهمترین دستگاه قانون‌گذاری کشور نشده، مرتکب تخلفاتی خارج از چارچوب شود، نمی‌توان عملکرد خوب و قانون‌مندی از او در مجلس شورای اسلامی را انتظار داشت.

وی گفت: فردی که قبل از ورود به صحن علنی قانون‌شکنی می‌کند، برای اینکه حریم مجلس را در آینده حفظ کرده و قانونگذار خوبی باشد، صلاحیت ندارد.

یوسفیان ملا، وزارت کشور را به  عنوان دستگاه اجرایی در عرصه انتخابات ملزم به همکاری با دستگاه قضایی کشور دانست و ادامه داد: نباید مسئولان متولی نظارت بر انتخابات، با این موضوع به شکل سرسری برخورد کنند.

نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس شورای اسلامی به شعبه‌های رسیدگی به تخلفات که از سوی قوه قضاییه کشور راه‌اندازی شده اشاره کرد و افزود: شعبه‌هایی که به منظور رسیدگی به تخلفات و شکایات ناشی از انتخابات تأسیس شده، تا کنون به علت اینکه گزارشی از این تخلفات ارائه نشده، پس از تأسیس هم بی‌استفاده مانده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس هشتم، گفت: وزارت کشور مسئولیت نظارت بر تمام مراحل برگزاری انتخابات را دارد و در صورت مشاهده تخلفاتی، آنها را با ارائه مستندات به دستگاه قضایی کشور ارائه می‌دهد تا به آن رسیدگی شود./ 

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet