اربعین حسینی
1390/12/03 09:48:52
سرویس اقتصادی
جلال محمود زاده:

افزایش قیمت ارز و سکه گرانی‌های اخیر را رقم زده است

جلال محمودزاده با بیان این که افزایش قیمت ارز و سکه روی دیگر اقلام و کالاها نیز تاثیر گذاشته است، گفت: افزایش قیمت‌ کالاها اقشار مختلف جامعه به ویژه طبقه متوسط روبه پایین جامعه را هدف قرار داده و موجب ضربه خوردن به قشر آسیب‌پذیر جامعه شده است.
افزایش قیمت ارز و سکه گرانی‌های اخیر را رقم زده است جلال محمودزاده با بیان این که افزایش قیمت ارز و سکه روی دیگر اقلام و کالاها نیز تاثیر گذاشته است، گفت: افزایش قیمت‌ کالاها اقشار مختلف جامعه به ویژه طبقه متوسط روبه پایین جامعه را هدف قرار داده و موجب ضربه خوردن به قشر آسیب‌پذیر جامعه شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/13877.jpg افزایش,قیمت,ارز,و,سکه,گرانی‌های,اخیر,را,رقم,زده,است Icana

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس در گفت‌و‌گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت گفت: افزایش قیمت ارز و سکه تاثیر مستقیم بر قیمت کالا‌ها و افزایش هزینه‌های مصرف دارد زیرا تعدادی از محصولات و کالاهای مصرفی وارداتی است و همین امر باعث می‌شود فشار مضاعفی بر قشر آسیب‌پذیر جامعه وارد شود.

نماینده مردم مهاباد در مجلس با بیان این که افزایش قیمت ارز و سکه منجر به افزایش نرخ تورم در جامعه شده است، افزود:این موضوع نیز بیشترین فشار را به قشر متوسط روبه پایین جامعه وارد می‌کند و به طور قطع اگر قیمت ارز کنترل نشود، تورم بیشتری بروز خواهد کرد.

محمودزاده تصریح کرد:اگر تورم موجود در جامعه بیش از این شود، اقشارآسیب پذیر که درآمد محدودی دارند در آینده نمی‌توانند هزینه‌های روزمره خود را تامین کنند و تحت فشارهای اجتماعی قرار می‌گیرند.

وی با بیان این که تورم تاثیر مستقیم بر اشتغال و نهاده‌های مورد نیاز صنایع دارد، اظهار داشت: اعمال برخی تحریم‌ها علیه ایران نیز در افزایش قیمت کالاها تاثیر بسیاری داشته است.  

این نماینده مجلس هشتم بیان داشت: بانک مرکزی و برخی مجریان دولتی، باید بعد از طرح تحریم‌ها فکر اساسی می‌کردند و برنامه‌ریزی دقیقی انجام می‌دادند تا این قضیه مهار می‌شد اما متاسفانه اقدامی در این زمینه انجام نشد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس در پاسخ به این سوال که چگونه باید این نابسامانی‌ها را رفع کرد، گفت: باید از اقتصاددانان کشور و از افکار و علم این افراد کمک گرفته شود و برنامه مدون علمی داخلی تدبیر شود تا از فشاری که بر دوش مردم است، مقداری کاسته شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet