خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1390/12/04 11:48:34
سرویس اجتماعی
محسنی‌بندپی با اشاره به تصویب و ابلاغ طرح حق جذب پرستاران به دولت:

دولت هیچ اراده‌ای برای حمایت از پرستاران کشور ندارد

رئیس فراکسیون سلامت مجلس هشتم، با اعلام این که طرح حق جذب به لحاظ قانونی در مجلس تصویب و به دولت ابلاغ شده است، گفت: متأسفانه دولت هیچ اراده و برنامه‌ای برای اجرای این طرح ندارد.
دولت هیچ اراده‌ای برای حمایت از پرستاران کشور ندارد رئیس فراکسیون سلامت مجلس هشتم، با اعلام این که طرح حق جذب به لحاظ قانونی در مجلس تصویب و به دولت ابلاغ شده است، گفت: متأسفانه دولت هیچ اراده و برنامه‌ای برای اجرای این طرح ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/2533.jpg دولت,هیچ,اراده‌ای,برای,حمایت,از,پرستاران,کشور,ندارد Icana

انوشیروان محسنی‌بندپی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به افزایش 200 هزار تومانی حقوق پرستاران کشور، افزود: طرح حق جذب پرستاران یکی از مهم‌ترین طرح‌های پیرامون پرستاران بود که با تلاش اعضای کمیسیون بهداشت و درمان و نمایندگان مجلس در صحن علنی به تصویب رسید و به دولت ابلاغ شد.

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی، با تأکید بر این که شغل پرستاری یکی از سخت‌ترین مشاغل کشور به‌شمار می‌آید، گفت: هم‌اکنون پرستاران در سیستم بهداشتی و درمانی کشور ارائه‌کنندگان خدمات درمانی و پزشکی هستند، از این‌رو در انجام کار‌های خود در معرض انواع بیماری‌ها و حتی بیمارهای صعب‌العلاج خطرناک قرار می‌گیرند، این در حالی است که این افراد از پوشش مناسب خدمات بیمه ای برخودار نیستند.

وی، خواستار اجرای طرح حق جذب پرستاران و افزایش حقوق این افراد شد و افزود: متأسفانه دولت هیچ اراده و برنامه‌ای برای اجرای طرح حق جذب پرستاران ندارد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با بیان این که بی‌اعتنایی دولت به بخش سلامات کشور مشهود است، تصریح کرد: با وجود برنامه‌های زیاد و مهم در بخش بهداشت و درمان مانند حل کمبود نیروی انسانی، قانون ارتقا بهره‌وری بالینی، کاهش ساعت کاری و پرداخت اضافه کار، دولت هیچ اقدامی برای توسعه این بخش‌ها نداشته است.

وی از روند کند اجرای قانون ارتقای بهره وری و کاهش ساعت کاری پرستاران در دانشگاههای علوم پزشکی انتقاد کرد و گفت: متأسفانه به علت‌های مختلف در بسیاری از دانشگاه‌های علوم پزشکی به اندازه کافی به اجرای این قانون توجه نشده است.

رئیس فراکسیون سلامت مجلس هشتم، با اعلام این که طرح حق جذب به لحاظ قانونی تصویب و به دولت ابلاغ شده است، گفت: با اجرای این طرح از سوی دولت این طرح حقوق پرستاران، پزشکان عمومی و سایر کادر علوم پزشکی غیر هیئت علمی در وزارت بهداشت حداقل 200 هزار تومان افزایش پیدا می کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet