شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
داریوش قنبری:

گرانی کتاب برخی از ناشران را ورشکست کرد

سرویس فرهنگی
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه گرانی کتاب برخی از ناشران را ورشکست کرده است،گفت: متأسفانه گرانی کتاب قدرت خرید مردم را به نحو چشمگیری کاهش داده است و این امر موجب شده وضعیت نشر کتاب با چالش‌های بی‌شماری روبه‌رو شود.
پنج‌شنبه 4 اسفند 1390 ساعت 12:27
گرانی کتاب برخی از ناشران را ورشکست کرد عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه گرانی کتاب برخی از ناشران را ورشکست کرده است،گفت: متأسفانه گرانی کتاب قدرت خرید مردم را به نحو چشمگیری کاهش داده است و این امر موجب شده وضعیت نشر کتاب با چالش‌های بی‌شماری روبه‌رو شود. http://cdn.icana.ir/d/019/13128.jpg گرانی,کتاب,برخی,از,ناشران,را,ورشکست,کرد Icana

داریوش قنبری در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، افزود: افزایش قیمت کتاب در کشور از پیامدهای منفی طرح هدفمند کردن یارانه‌ها به شمار می‌آید، زیرا با اجرای این طرح ارزش پولی کشور با کاهش روبه‌رو شده است.

نماینده مردم ایلام، ایوان، مهران، شیروان و چرداول در مجلس شورای اسلامی، افزود: اگر کتاب در سراسر کشور به خوبی توزیع شود، علاقمندان به کتاب‌خوانی گسترش پیدا می‌کنند و در نتیجه با کاهش نرخ کتاب نیز می‌توانیم توازن نرخ کتاب را نیز در کشوربه حد ایده‌آلی برسانیم.

وی، گرانی کتاب در سراسر کشور را به عنوان یکی ازمهم‌ترین دلایل کاهش سرانه مطالعه یاد کرد و افزود: اگر کتاب‌ها با قیمت مطلوب و به‌صورت عادلانه در کشور توزیع شوند، مخاطبان به مطالعه ترغیب خواهند شد.

قنبری تصریح کرد: انسان‌ها افزون‌بر خوراک جسمی، به طعام روحی  نیز نیاز دارند و ناشر و مؤلف باید مراقب باشند که چه می‌نویسند، چه کتابی را منتشر می‌کند و به همین علت باید بسترهای تولید کتاب با کیفیت در کشور به نحو  مطلوبی تقویت شود.

وی ادامه داد: قیمت کاغذ برای ناشران مشکل ایجاد کرده است و دیگر نمی‌توان با این هزینه‌ها انتشارات کارآمدی داشت و از این رو مسئولان ارشاد باید برای حل این مشکل چاره‌ای بیاندیشند.

نماینده مردم ایلام در مجلس هشتم افزود: بدون تردید ترویج و ارتقای فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی به‌ویژه در میان کودکان و دانش آموزان، تضمین کننده آینده علمی و رشد فرهنگی کشورمان خواهد بود.

وی، توسعه سیاسی، فرهنگی، دینی و اقتصادی  کشور را در گرو توسعه فکر و اندیشه خواند و گفت: اگر فرهنگ کتاب، قلم و اندیشه در جامعه ترویج شود، از آسیب‌های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی تا حدود زیادی کاسته می‌شود.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس هشتم، یادآور شد: ترویج فرهنگ مطالعه در کشور کاری تربیتی و فرهنگی است و نیاز به برنامه‌ریزی در سطح کلان و همکاری همه نهادهای فرهنگی و اجتماعی دارد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000